GCS: Un bărbat de 72 de ani din Arad, al 43-lea deces cu rezultat pozitiv pentru COVID-19

Un bărbat în vârstă de 72 de ani, din judeţul Arad, decedat duminică la Spitalul de Boli Infecţioase din Arad, este al 43-lea deces confirmat cu COVID-19, informează Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

Potrivit sursei citate, bărbatului i s-au recoltat în data de 26 martie probe biologice pentru COVID-19, care au fost testate la Spitalul Clinic de Boli Infecţioase din Timişoara.

Rezultatul testării a fost furnizat duminică, 29 martie.

De asemenea, bărbatul a avut şi condiţii preexistente îmbolnăvirii cu COVID-19, fiind vorba de bronhopneumonie şi insuficienţă cardiacă. El nu a avut istoric de călătorie şi nici contact cunoscut cu alt caz confirmat cu noul coronavirus. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului