Germania: Şofer, surprins de radar cu o viteză de 221 km/h într-un tunel în care limita era de 80 km/h

Germania: Şofer, surprins de radar cu o viteză de 221 km/h într-un tunel în care limita era de 80 km/h

Poliţia din Hamburg a surprins un şofer aflat la volanul unui bolid de 245 de cai putere gonind printr-un tunel pe sub fluviul Elba cu o viteză de aproape trei ori mai mare decât limita de 80 de km/h, în prima oră a zilei de vineri, informează dpa.

Bărbatul în vârstă de 35 de ani a trecut pe lângă o maşină de poliţie fără însemne, echipată cu camere de monitorizare, înainte de a accelera iniţial la 170 km/h pentru a depăşi două camioane de marfă, apoi până la 221 km/h, după cum a înregistrat radarul.

Şoferul vitezoman riscă o amendă de cel puţin 1.200 de euro şi suspendarea permisului pe trei luni, plus puncte de penalizare. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Administratoarea blocului din Rahova a ajuns la audieri și susține că reprezentanții firmei recomandate de Distrigaz au rupt sigiliul

2 De citit...

3 Virginia Giuffre a mărturisit că a fost violată de un „prim-ministru cunoscut” pe insula lui Epstein. „Am ieșit plină de sânge”

4 Postarea lui CTP despre tragedia din cartierul Rahova a stârnit dezbateri aprinse: „Îți pasă mai mult de ucraineni decât de români”

5 Un oficial al BNR, declarații surprinzătoare despre recuperarea Tezaurului României din Rusia la un post TV din Polonia