Întâlnire între Traian Băsescu, Elena Udrea şi lideri ai PMP, la Cotroceni/ Udrea: Discuţia a fost pozitivă şi consistentă

Întâlnire între Traian Băsescu, Elena Udrea şi lideri ai PMP, la Cotroceni/ Udrea: Discuţia a fost pozitivă şi consistentă

Preşedintele Traian Băsescu s-a întâlnit, miercuri, la Palatul Cotroceni, cu preşedintele Partidului Mişcarea Populară, Elena Udrea, şi cu mai mulţi membri ai conducerii partidului.

Întâlnire între Traian Băsescu, Elena Udrea şi lideri ai PMP, la Cotroceni (Imagine: Octav Ganea/Arhiva Mediafax Foto)

Preşedintele PMP Elena Udrea a declarat, miercuri, după discuţia de la Palatul Cotroceni cu Traian Băsescu , că a fost o întâlnire "pozitivă şi constructivă", dar că şeful statului va prezenta concluziile în această seară.

"Am fost la Cotroceni împreună cu 13 colegi din conducerea partidului", a spus Udrea., la Realitatea TV.

Întrebată dacă preşedintele i-a acordat susţinerea pentru candidatura la prezidenţiale, Elena Udrea a afirmat că preşedintele Traian Băsescu va prezenta concluziile întâlnirii în această seară.

"Ceea ce vă pot declara este că a fost o discuţie pozitivă, una în care am discutat foarte mult despre conţinutul programului şi oferta candidatului Elena Udrea, despre PMP şi despre campania electorală în general. A fost o discuţie extrem de consistentă, cu multe argumente. O descriu ca pe o întâlnire pozitivă, pentru mine şi pentru partid", a mai declarat Udrea, despre discuţia cu preşedintele.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Poză de visat urât...

2 David Popovici a refuzat elegant propunerea celor de la PSD. A spus «nu» la ceva ce mulți tineri și-ar fi dorit din plin

3 Nu, nu e Isărescu, e proprietarul Lukoil, Alekperov...

4 Da, oameni buni, asta este adevărata față a Rusiei! / „Sunt în stare de șoc. Băiatul meu zace acolo din 8 mai. Nici măcar nu pot să-l îngrop”

5 Vacanța de vis în Albania, transformată în coșmar. Povestea unui cuplu care s-a adresat Curții de Justiție Uniunii Europene