JO 2020: Programul finalelor de miercuri 28 iulie la Tokyo

JO 2020: Programul finalelor de miercuri 28 iulie la Tokyo

Nu mai puţin de 23 de finale figurează în programul zilei de miercuri 28 iulie la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

Se vor decerna primele titluri olimpice din istorie la baschet 3x3, este programat contratimpul la ciclism, vor fi primele finale la canotaj, se vor acorda medaliile la rugby în VII, dar vor fi finale la gimnastică artistică, sărituri în apă, scrimă, judo, înot şi haltere.

Programul finalelor de miercuri 28 iulie (ora României):
BASCHET 3X3
14:45 (Aomi Urban Sports Park) feminin - meciul pentru bronz
15:15 (Aomi Urban Sports Park) masculin - meciul pentru bronz
15:55 (Aomi Urban Sports Park) feminin - meciul pentru aur
16:25 (Aomi Urban Sports Park) masculin - meciul pentru aur

GIMNASTICĂ ARTISTICĂ
13:15 (Ariake Gymnastics Centre) finala masculină la individual compus

CICLISM PE ŞOSEA
05:30 (Fuji International Speedway) contratimp feminin
08:00 (Fuji International Speedway) contratimp masculin

SĂRITURI ÎN APĂ
09:00 (Tokyo Aquatics Centre) sărituri sincron masculin - trambulina de 3 metri

ECHITAŢIE
11:30 (Equestrian Park) dresaj - competiţia individuală

SCRIMĂ
12:30 (Makuhari Messe B) sabie masculin pe echipe - meciul pentru bronz
13:30 (Makuhari Messe B) sabie masculin pe echipe - meciul pentru aur

JUDO (sesiunea 10, 11:00-13:50)
(Nippon Budokan) categoria 70 kg feminin - meciul pentru bronz A
(Nippon Budokan) categoria 70 kg feminin - meciul pentru bronz B
(Nippon Budokan) categoria 70 kg feminin - meciul pentru aur
(Nippon Budokan) categoria 90 kg masculin - meciul pentru bronz A
(Nippon Budokan) categoria 90 kg masculin - meciul pentru bronz B
(Nippon Budokan) categoria 90 kg masculin - meciul pentru aur

CANOTAJ
03:18 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle feminin
03:30 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle masculin
03:50 (Sea Forest Waterway) patru rame feminin
04:10 (Sea Forest Waterway) patru rame masculin
04:30 (Sea Forest Waterway) patru vâsle masculin
04:50 (Sea Forest Waterway) patru vâsle feminin

ÎNOT
04:41 (Tokyo Aquatics Centre) 200 m liber feminin
04:49 (Tokyo Aquatics Centre) 200 m fluture masculin
05:45 (Tokyo Aquatics Centre) 200 m mixt feminin
05:54 (Tokyo Aquatics Centre) 1.500 m liber feminin
06:26 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă 4x200 m liber masculin

HALTERE
13:50 (Tokyo International Forum) categoria 73 kg masculin - Grupa A

RUGBY ÎN VII
11:30 (Tokyo Stadium) masculin - meciul pentru bronz
12:00 (Tokyo Stadium) masculin - meciul pentru aur
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Anda Badea)

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Informații certe

2 Zvon...

3 Așa o fi?

4 De citit! / Este posibil, oare, așa ceva în inima României?

5 Zvon... / Din „culisele întâlnirii” PNL-PSD de la vila Lac