Percheziții în București și Ilfov la suspecți de contrabandă cu țigări

Percheziții în București și Ilfov la suspecți de contrabandă cu țigări

Un număr de 30 percheziții au loc, marți dimineață, în Capitală și județul Ilfov, la suspecți de contrabandă cu țigări, potrivit unui comunicat al Poliției Române.

Aproximativ 180 de polițiști au descins la locuința unor suspecți de contrabandă.

”Peste 180 de poliţişti din cadrul Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 4, efectuează 30 percheziţii domiciliare pe raza municipiului Bucureşti şi a judeţului Ilfov la persoane bănuite de săvârşirea infracţiunilor de evaziune fiscală şi contrabandă cu tutun”, se arată în comunicat.
În acest caz au fost emise 10 mandate de aducere, urmând ca persoanele identificate să fie conduse la audieri la sediul Secţiei 15 Poliţie.

Prejudiciul estimat se ridică la 1.500.000 de lei.


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?