Pilotul de Formula 1 Jenson Button, jefuit la Saint-Tropez

Pilotul de Formula 1 Jenson Button, jefuit la Saint-Tropez

Pilotul britanic de Formula 1 Jenson Button și soția sa Jessica au fost jefuiți în timpul vacanței lor în sudul Franței, hoții plecând cu mai multe bijuterii printre care și inelul de logodnă, a informat joi un purtător de cuvânt al pilotului citat de AFP.

Cuplul închiriase o vilă cu niște prieteni la Saint-Tropez, pe Coasta de Azur, când a avut loc jaful. "Doi indivizi au intrat luni în proprietate în timp ce toată lumea dormea și au furat mai multe bijuterii printre care și inelul de logodnă al Jessicăi", a declarat sursa.

Hoții ar fi intrat în casă după ce au împrăștiat un gaz prin sistemul de aer condiționat", a adăugat purtătorul de cuvânt.

"Poliția a precizat că este un fenomen ce ia amploare în regiune, hoții mergând până la a-și anestezia victimele... Deși nimeni nu este rănit, toate persoanele sunt în stare de șoc", a explicat sursa.

Valoarea bunurilor furate ar putea atinge suma de 300.000 de lire (426.000 de euro), potrivit cotidianului britanic The Sun.

Jenson Button, 35 de ani, pilot al echipei McLaren, locuiește la Monaco, la câțiva kilometri de Saint-Tropez, de-a lungul coastei mediteraneene. AGERPRES


populare
astăzi

1 Voi ați citit ce scrie Ana Birchall despre ce urmează să se întâmple după decizia judecătoarei Savonea în cazul Voiculescu?

2 Citiți asta / Aceste porcării transpartinice au îngropat România....

3 „O acțiune deliberată. Ne pregătim pentru cele mai rele scenarii”

4 Marele frate chinez. Cum trece lumea sub controlul Chinei

5 Traian Băsescu, avertisment sumbru pentru români: „Pe 28 Septembrie, seara, Putin şi ai lui pot fi la graniţa României”