Plic cu 30.000 de euro, găsit într-un supermarket Kaufland, la Timișoara. Teancul cu bani a blocat roata unui cărucior

O angajată a unui magazin Kaufland a găsit în supermarket un plic cu 30.000 de euro a căror provenienţă este necunoscută. Banii au fost predaţi Poliţiei, care îl caută pe posesorul averii.

Un plic plin cu 30.000 de euro a fost găsit joi seara în supermarketul Kaufland de pe strada D. Bojinca din Timişoara (magazinul de lângă OMV-ul de pe Calea Şagului). Potrivit unor surse din Poliţie banii au fost găsiţi de o angajată a magazinului după ce un client al magazinului a sesizat că îi merge greu căruciorul şi nu ştia de ce.

„Angajata a observat atunci era un plic la roată”, a declarat o sursă din Poliţie. În momentul în care angajata a văzut că plicul este plin cu bani, a sesizat imediat Poliţia. La faţa locului a ajuns un echipaj de Poliţie de la Secţia 3, care a preluat plicul cu bani pentru a-l preda proprietarului, care nu a fost identificat până la publicarea acestei ştiri.

„Poliţiştii fac cercetări pentru identificarea posesorului”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Timiş pentru „Adevărul”.


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Operațiunea urmează să înceapă de duminică / PSD forțează plecarea lui Bolojan și a USR din Guvern: „Nu se mai poate cu ei. Bolojan e totuna cu USR”

3 „Strălucirea a dispărut” / Visul Dubai se prăbușește: turiștii și investitorii fug, iar paradisul miliardarilor rămâne cu hoteluri, mall-uri și plaje ap…

4 Fostul prezentator Fox News Tucker Carlson susține că CIA i-ar fi citit mesajele cu Iranul și că încearcă să-l transforme în „agent străin”

5 5 avioane-cisternă ale Forțelor Aeriene ale SUA, lovite de o rachetă iraniană în timp ce staționau la o bază aeriană saudită