Ponta: Am verificat personal și nu am retrasă nicio viză de către SUA

Premierul Victor Ponta a anunțat miercuri că a verificat personal la Ambasada SUA și nu are nicio viză diplomatică sau turistică retrasă de Statele Unite.

"Ca să oprim încă o dezinformare mizerabilă a propagandei securiste — am verificat personal și NU am nicio viză (nici diplomatică, nici turistică) retrasă de către SUA! Ce mizerie!", a postat Ponta pe Facebook .

Premierul a dezmințit astfel o informație care a circulat în ultimele zile conform căreia Ambasada Statelor Unite i-ar fi ridicat viza diplomatică în urma dosarului de la DNA.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?