Preşedintele PNL Harghita, Sebastian Buzilă, testat pozitiv la SARS-CoV-2

Preşedintele PNL Harghita, Sebastian Buzilă, testat pozitiv la SARS-CoV-2

Preşedintele PNL Harghita, Sebastian Buzilă, a anunţat joi seara că a fost testat pozitiv la SARS-CoV-2, urmând să stea în izolare 14 zile.

"Astăzi am fost testat pozitiv cu COVID-19. Voi petrece următoarele 14 zile în izolare, însă rămân aici, alături de voi. O să muncesc de acasă. Până în momentul de faţă am fost norocos şi am avut doar simptome uşoare, sunt încrezător că voi trece şi peste această perioadă. Acum o spun ca persoană afectată: respectaţi regulile cu stricteţe! Virusul nu ţine cont de cine suntem sau ce credem. Sănătate multă tuturor!", a scris liderul PNL Harghita pe Facebook.

În luna martie, Sebastian Buzilă s-a autoizolat la domiciliu după ce a participat, la Bucureşti, la şedinţa Biroului Politic Naţional al partidului, la care a luat parte şi senatorul Vergil Chiţac, primul parlamentar testat pozitiv pentru coronavirus. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?