Sezon încheiat pentru Sorana Cîrstea. Anunțul sportivei de pe patul de spital

Sezon încheiat pentru Sorana Cîrstea. Anunțul sportivei de pe patul de spital

Sorana Cîrstea nu va mai juca tenis în acest an, după ce a suferit o intervenție chirurgicală la picior. Sportiva a transmis că a fost operată la Madrid și că va reveni pe teren abia în 2025.

Sorana Cîrstea, nevoită să ia o pauză îndelungată, din cauza accidntării. Foto Instagram

Sorana Cîrstea, nevoită să ia o pauză îndelungată, din cauza accidntării. Foto Instagram

”Au fost mai mult de şase luni în care m-am luptat cu o durere severă la picior. După ce am încercat orice, fără niciun rezultat sau îmbunătăţire a stării, doctorii mei şi eu am decis că e cazul să mă operez.

Vestea bună este că totul a decurs perfect, dar vestea proastă este că voi lipsi tot restul sezonului. Vreau să le mulţumesc tuturor pentru ajutor şi ne vedem în 2025”, a transmis Sorana Cîrstea, la InstaStory,.

Jucătoarea de 34 de ani, aflată pe poziția 39 WTA, va ieși din top 50 la finalul anului, din cauza pauzei generate de operația la picior.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Citiți asta, oameni buni! Câți sinecuriști ca ăștia or fi în toată România?

2 BREAKING „Un bârlog de tâlhari” / Președintele Germaniei, atac fără precedent la conducătorii SUA

3 Presa din Ungaria / „Ursula von der Leyen face România măreață. Ce s-a întâmplat este fără precedent”

4 Cine era femeia ucisă de ICE. Proteste în mai multe orașe din SUA după violențele din Minneapolis

5 Trump aprobă sancțiunile împotriva Rusiei, punând presiune pe Putin. Senatul american se pregătește pentru un vot rapid