Ștefan Lungu, la DNA pentru confruntarea cu Udrea

Ștefan Lungu, la DNA pentru confruntarea cu Udrea

Ștefan Lungu, fostul consilier al Elenei Udrea, s-a prezentat joi la Direcția Națională Anticorupție pentru confruntarea cu fostul ministru.

Cu doar câteva minute înainte de ajungerea acestuia, Ana Maria Topoliceanu a părărsit sediul DNA și nu a dorit să facă declarații presei.

Fostul ministru Elena Udrea este confruntată, joi, cu denunțătorii săi din dosarul ''Gala Bute''.

Marius Striblea, unul dintre avocații fostului ministru, a precizat, la intrarea în sediul DNA, că Udrea va fi confruntată cu Ștefan Lungu — fostul său consilier, cu Ana Maria Topoliceanu — fosta șefă a Companiei Naționale de Investiții, Gheorghe Nastasia — fost secretar general în MDRT și Adrian Gărdean — reprezentantul SC Termogaz Company SA. AGERPRES


populare
astăzi

1 Fotografia care i-a convins pe români că sunt urmașii dacilor. Acum un secol, un scoțian a surprins-o într-un sat uitat din munți

2 Capul Verde, paradisul exotic ascuns al turismului sexual. Băieții Western Union și secretele nevăzute

3 „Gata cu împușcăturile”. Mesajul lui Trump după întâlnirea cu Zelenski: „Granițele să se oprească acolo unde sunt”

4 Kim Kardashian a lansat un model de bikini, cu floci multicolori...

5 Cum ar putea ajunge avionul lui Putin în Budapesta: escortat de avioane turcești și sârbe, pe o rută de 5.000 de km