Surse americane: Dragnea, suspectat de relații subterane cu Rusia. Întâlnirea de la București cu ministrul de externe maghiar-misiune rusească

Surse americane spun despre o forfotă legată de date foarte puternice, ca să folosim limbajul serviciilor secrete, în legătură cu suspectarea de relații subterane cu surse rusești de rang înalt a liderului principalului partid de guvernământ de la București, Liviu Dragnea. Sursele vorbesc despre amplificarea semnalelor după vizita de la București a ministrului de externe maghiar, Peter Szijjarto, pe 30 august. Și suspectează că întâlnirea dintre Szijjarto și Dragnea a fost o „misiune rusească”. 

Care are drept scop subminarea intereselor americane la București. Aceleași surse mai vorbesc și despre folosirea de către liderul PSD a unui sistem de criptare identic cu whatsapp, dar de sorginte rusească, imposibil de penetrat în acest moment. 

Acestea erau vorbe înainte de „bomba” de marți, eliminarea din joc a ministrului Apărării. Eveniment care vine însă aproape perfect în siajul celor scrise mai sus. Se pare că ne așteaptă o toamnă de foc...

Vă reamintim, așa-zisa demisie a ministrului Apărării este o cacealma. În comisia SRI se discuta încă de vineri că Țuțuianu va fi mazilit. Marți, la prânz, într-un restaurant din București, Dragnea, Tudose și Ciolacu așteptau liniștiți rostogolirea comunicatului-intoxicare emis de „cineva” din minister. La acea oră, ministrul Apărării era într-o întâlnire despre care nu se poate vorbi...


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

5 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”