SURSE Florin Cîțu va fi schimbat de PNL de la șefia Senatului / Alina Gorghiu, președinte interimar / Premierul Ciucă participă la ședință

SURSE Florin Cîțu va fi schimbat de PNL de la șefia Senatului / Alina Gorghiu, președinte interimar / Premierul Ciucă participă la ședință

Șeful Senatului, Florin Cîțu, ar urma să fie schimbat din funcție, susțin surse politice, decizia urmând să fie luată miercuri, într-o întâlnire de urgență a liberalilor.

Senatorii PNL se reunesc de la 09:30, într-o ședință de grup, pentru a discuta despre schimbarea lui Florin Cîțu din funcția de președinte al Senatului și pentru a lua o decizie prin vot, scrie Digi 24.

La ședința convocată de conducerea grupului senatorilor liberalilor prezența este obligatorie. Senatorii nu pot pleca din oraș până nu termină de discutat această chestiune legată de înlocuirea lui Cîțu.

Florin Cîțu va fi schimbat din funcția de președinte al Senatului, în ultima zi din această sesiune parlamentară.

Potrivit surselor citate, funcția interimară ar urma să fie preluată de Alina Gorghiu.


populare
astăzi

1 Mutare misterioasă a Ucrainei?

2 De citit...

3 Scandalos / Cică nu sunt bani și vor de la noi, dar „aleșii” se plimbă prin cele mai exotice destinații!

4 Foarte interesant! / Citind povestea asta realizezi că în cazul Georgescu orice este posibil...

5 „Uneori avem prejudecăți că este o țară foarte înapoiată, dar este o țară frumoasă, cu mulți oameni drăguți și locuri foarte frumoase”