Surse: Sondaj PNL în București. Luptă strânsă între Nicușor Dan și Gabriela Firea. Câte procente îi despart pe cei doi candidați

Surse: Sondaj PNL în București. Luptă strânsă între Nicușor Dan și Gabriela Firea. Câte procente îi despart pe cei doi candidați

Potrivit unui sondaj de opinie realizat la comanda PNL, lupta dintre Nicușor Dan și Gabriela Firea în Capitală este una strânsă, între cei doi candidați fiind o diferență de doar 2 procente, scrie Digi24 .

Candidatul susținut de PNL și de Alianța USR-PLUS, Nicușor Dan, are 31%, în timp ce actualul primar în funcție, Gabriela Firea, are 29%. Candidatul PMP, Traian Băsescu este cotat cu 10%. Un procent foarte mare este însă cel al cetățenilor din București care nu s-au hotărât cu cine votează.

Potrivit datelor colectate de la aproape 1.000 de bucureșteni, aproape 70% dintre aceștia consideră că este nevoie de o dezbatere între principalii candidați la alegerile din Capitală.

De asmenea, respondenții au mai fost întrebați care este primarul pe care îl consideră cel mai „slab”. 


populare
astăzi

1 DEZVĂLUIRE Finlandezilor li s-a spus să nu-i mai bată pe americani, pentru că era „umilitor și demoralizant”

2 BREAKING O judecătoare, membră CSM, dă în vileag caracatița clientelismului din sistemul de Justiție

3 BREAKING Priviți până unde a ajuns această spioană a Rusiei! / Mai mult, e asociată cu consulul onorific al României la Hamburg, Klaus Rainer Kirchhoff

4 VIDEO Priviți, viitorul s-a plimbat pe străzile din Davos....

5 Viktor Orbán „pune ultimele cuie în sicriul lui Zelenski”: „Ești într-o poziție disperată. Fiecare va primi ce merită”