TENIS S-au decis semifinalistele turneului de la Miami. Trei dintre jucătoarele rămase fac parte din Top 10

Jucătoarea chineză Na Li (2 WTA) o va întâlni pe slovaca Dominika Cibulkova (11 WTA), într-o reeditare a finalei de la Australian Open. Prima jucătoare a trecut în sferturile de finală de daneza Caroline Wozniacki (18 WTA), cu scorul de 7-5, 7-5, iar cea de-a doua a învins-o pe poloneza Agnieszka Radwanska (3 WTA), rezultat final 3-6, 7-6 (7/5), 6-3. Turneul de la Melbourne a fost câştigat de Na Li, care a înfrânt-o pe Dominika Cibulkova în ultimul act.

În cealaltă semifinală se vor întâlni Maria Şarapova (7 WTA) şi Serena Williams (1 WTA). Rusoaica a câştigat partida cu cehoaica Petra Kvitova (8 WTA, scor 7-5, 6-1), iar americanca s-a impus în meciul cu nemţoaica Angelique Kerber (9 WTA, scor 6-2, 6-2). Semifinala dintre Williams şi Şarapova este programată joi, iar cealaltă se va juca vineri.

Ştiri pe aceeaşi temă:

Simona Halep, despre operaţia de micşorare a bustului: „De atunci s-a schimbat tot“

Simona Halep ia o pauză de tenis de aproape o lună. Românca va reveni pe 19 aprilie, la Fed Cup, împotriva Serbiei

1 Foarte interesante amănunte...

2 Ce știe? / Surprinzătoarea declarație a lui Rareș Bogdan despre Cozmin Gușă și George Simion

3 În două sate din România prețurile caselor sunt mai mari decât în București sau Corbeanca

4 Scârbit, Andrei Caramitru reacționează la atacurile aberante ale useriștilor după ce a îndrăznit să-l critice pe „Mesia neprihănitul”