UPDATE Protest București: Aproximativ 3.000 de manifestanți în Piața Victoriei; circulația în zonă, întreruptă

UPDATE Protest București: Aproximativ 3.000 de manifestanți în Piața Victoriei; circulația în zonă, întreruptă

Aproximativ 3.000 de manifestanți s-au strâns sâmbătă seara în Piața Victoriei, potrivit unor surse, în cea de-a douăsprezecea zi consecutivă de proteste împotriva Guvernului.

Circulația a fost întreruptă pe Bulevardul Kiseleff și pe sensul de mers de la Aviatorilor către Piața Victoriei.

Protestatarii scandează "Demisia", "Nu plecăm", "#Rezist".

Eu au pancarte pe care scrie: ''Școli și spitale, nu fapte penale'', ''Fără penali în funcții publice'', ''Cerem un Guvern curat și competent'', ''Legi mai dure, nu penali care să fure'', ''De mine nu scăpați'', ''Nu producem cât voi furați''.

Un manifestant a venit în Piața Victoriei cu un câine căruia i-a atârnat la gât o pancartă pe care scrie ''Sunt negru de supărare''.

Ca și în serile trecute, participanților la protest le este oferit ceai cald și covrigi.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Armand Goșu / Cei care au anulat alegerile din România au făcut jocul Rusiei

2 BREAKING Un ofițer a fost reținut pentru tentativă de viol asupra unui elev de la Școala de Poliție din Câmpina

3 Declarațiile lui Putin din ultimele zile provoacă stupoare. Analist: „Moment de nebunie statală completă”

4 Rusia amenință România și o acuză că împinge lumea spre un nou război mondial. „Indivizi cu conexiuni în KGB și GRU au acționat aici”

5 Moment penibil la Kremlin / Propagandistului Soloviov i-au dat lacrimile în fața lui Putin. „Omule, ai fost creat pentru război”