Vaslui: Bărbat reţinut după ce a avariat cinci autospeciale de poliţie în municipiul Bârlad

Un bărbat de 47 de ani a fost reţinut de poliţişti, în noaptea de duminică spre luni, după ce a avariat mai multe autospeciale de poliţie parcate în apropierea sediului Poliţiei Municipale Bârlad.

Înainte de a avaria autospecialele, bărbatul a sunat la numărul de urgenţă 112 şi şi-a anunţat intenţia.

"Se pare că un bărbat în vârstă de 47 de ani, din municipiul Bârlad, ar fi provocat avarii la cinci autospeciale parcate în apropierea sediului Poliţiei Bârlad. În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de distrugere şi tulburarea liniştii şi ordinii publice. Persoana a fost reţinută şi în cursul zilei de luni va fi prezentată Parchetului de pe lângă Judecătoria Bârlad cu propunere de arestare preventivă", a declarat, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Vaslui, Bogdan Gheorghiţă. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului