VIDEO HALUCINANT Priviți-l pe acest dobitoc cum îl obligă pe omul ăsta să dea tricolorul jos de pe mașină! Imbecililor, și tricolorul l-ați confiscat?

VIDEO HALUCINANT Priviți-l pe acest dobitoc cum îl obligă pe omul ăsta să dea tricolorul jos de pe mașină! Imbecililor, și tricolorul l-ați confiscat? Întâmplarea a avut loc duminică în București!

Un protestatar din Bucuresti care avea un drapel tricolor pe masina a fost oprit, duminica, de politisti. Acestia i-au cerut sa dea jos steagul insa nu au reusit sa invoce nicio baza legala.

„Asta-i tot ce va rog, nu v-am rugat nimic altceva”, a spus politistul care l-a oprit pe Vlad Marc.

 Vlad Marc l-a intrebat de ce trebuie sa dea jos tricolorul. „Asa am primit ordin, de la sefu’ meu. Lasati-ma cu baza legala. Asa am primit prin statie. Sa va opresc”, a pus politistul.

 „Asta inseamna o dictatura. Acel cap de creta nu stie nici macar legislatia rutiera nu a fost in stare sa imi spuna in baza carei legi sunt obligat sa il dau jos de pe masina.

Singurele cuvinte pe care a fost in stare sa le spuna sunt: depaseste gabaritul masinii. Este de plans. Asa a ajuns tara asta”, a comentat apoi Vlad Marc pe Facebook.



populare
astăzi

1 VIDEO Ana Birchall / „Inițial am crezut că este un fake… dar nu este deși, pentru reputația și imaginea României, chiar aș fi vrut să nu fie adevărat”

2 „Capcana cu miere”. Scandal sexual și acuzații de spionaj înaintea alegerilor din Ungaria. Contracandidatul lui Orban: „M-am lăsat sedus”

3 O femeie a murit în vehiculul electric care a luat foc în mers, pe un bulevard din București. Soțul său a reușit să se salveze

4 „Nu mai e ca înainte”. Mărturiile românilor dintr-o țară europeană renumită până de curând pentru nivelul de trai

5 Moise Guran / Nea Marcel de la Buzău, acest manelist al politicii românești, gata oricând să-ți facă o cântare intitulată „mă doare-n plută de deficit”