VIDEO Peste 6.000 de persoane s-au vaccinat la Maratonul Vaccinării, până la ora 12,00

Rectorul Universităţii de Medicină şi Farmacie "Carol Davila", Viorel Jinga, a declarat sâmbătă că până la ora 12,00, în cadrul celei de a doua ediţii a Maratonului Vaccinării anti-COVID din Capitală, s-au vaccinat 6.194 de persoane.



"Până la ora 12,00, la Sala Palatului s-au vaccinat cu Pfizer - BIONTech 4.051, cu Johnson&Johnson - 368, în total 4.419. La Biblioteca Naţională s-au vaccinat cu Pfizer - BIONTech 2.671, cu Johnson&Johnson - 177, în total - 2.848. Deci avem de la începutul maratonului, ediţia a doua, de ieri (vineri - n.r.), de la ora 16,00, 6.194 de persoane vaccinate", a spus Jinga într-o conferinţă de presă. AGERPRES/(A - autor: Dana Piciu, editor: Cătălin Alexandru, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”