Programul teatrelor bucureştene în perioada 19 - 25 octombrie

Programul principalelor instituţii de teatru din Bucureşti în perioada 19 - 25 octombrie:

  Teatrul Naţional Bucureşti:   Sala Mare: marţi, 20 octombrie, ora 19:00 - "Înşir’te mărgărite", regia Dan Puric; miercuri, 21 octombrie, ora 19:00 - "Înşir’te mărgărite", regia Dan Puric; vineri, 23 octomrbie, ora 20:00 - "Mein Kampf", regia Alexandru Dabija; duminică, 25 octombrie, ora 20:00 - "Războiul", regia Vladimir Pankov;

Sala Studio: marţi, 20 octombrie, ora 20:00 - "Dineu cu proşti", regia Ion Caramitru; miercuri, 21 octombrie, ora 20:00 - "Dineu cu proşti", regia Ion Caramitru; sâmbătă, 24 octombrie, ora 20:00 - "Molto, gran’impressione", regia Dan Tudor; duminică, 25 octombrie, ora 20:00 - "Vizita bătrânei doamne", regia Gabor Tompa;

Sala Pictura: miercuri, 21 octombrie, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornişteanu; vineri, 23 octombrie, ora 18:00 - "Karamazovii", regia Albu Istvan; vineri, 23 octombrie, ora 21:00 - "Karamazovii", regia Albu Istvan; duminică, 25 octombrie, ora 19:00 - "Tihna", regia Radu Afrim;

Sala Atelier: joi, 22 octombrie, ora 20:00 - "Anonimul veneţian", coordonator Ion Caramitru; vineri, 23 octombrie, ora 19:30 - "Tectonica sentimentelor", regia Nicolae Scarlat; sâmbătă, 24 octombrie, ora 20:00 - "Cinci femei de tranziţie", regia Rodica Popescu Bitănescu;

Sala Mică: sâmbătă, 24 octombrie, ora 18:00 - "Emigranţii", regia Tudor Lucanu; sâmbătă, 24 octombrie, ora 21:00 - "Emigranţii", regia Tudor Lucanu; duminică, 25 octombrie, ora 17:00 - "Emigranţii", regia Tudor Lucanu.

  Teatrul Odeon:   Sala Studio: miercuri, 21 octombrie, ora 18:30 - "Clasic e fantastic - Copilăria lui Vivaldi", regia Monica Ciută; joi, 22 octombrie, ora 19:30 - "Eu. O casă de păpuşi", regia Carmen Lidia Vidu; sâmbătă, 24 octombrie, ora 19:30 - "De vânzare/ For Sale", de Gianina Cărbunariu; duminică, 25 octombrie, ora 19:00 - "Viza de clown", regia Alexandru Mihail;

Sala Majestic: miercuri, 21 octombrie, ora 19:00 - "Trei generaţii", regia Dinu Cernescu; joi, 22 octombrie, ora 19:00 - "Family Affairs", de Radu Afrim; vineri, 23 octombrie, ora 18:00 - "Dinte pentru dinte", regia Cristi Juncu; vineri, 23 octombrie, ora 21:00 - "Dinte pentru dinte", regia Cristi Juncu; sâmbătă, 24 octombrie, ora 19:00 - "Casanova", regia Dragoş Galgoţiu; duminică, 25 octombrie, ora 20:00 - "Ubuzdup!", regia Gabor Tompa.

  Teatrul Bulandra:   Sala "Toma Caragiu": marţi, 20 octombrie, ora 20:00 - "Coada", regia Iarina Demian; vineri, 23 octombrie, ora 19:00 - "Marmura", regia Yuri Kordonsky; sâmbătă, 24 octombrie, ora 20:00 - "Conversaţie după înmormântare", regia Alexandru Darie; duminică, 25 octombrie, ora 20:00 - "Conversaţie după înmormântare", regia Alexandru Darie;

Sala "Liviu Ciulei": miercuri, 21 octombrie, ora 19:00 - "Moartea unui comis voiajor", regia Felix Alexa; joi, 22 octombrie, ora 19:00 - "Moartea unui comis voiajor", regia Felix Alexa; sâmbătă, 24 octombrie, ora 19:00 - "Raţa sălbatică", regia Peter Kerek; duminică, 25 octombrie, ora 19:00 - "Raţa sălbatică", regia Peter Kerek.

  Teatrul Nottara:   Sala "Horia Lovinescu": miercuri, 21 octombrie, ora 19:00 - "Mă mut la... tata?", de Andreas Petrescu; vineri, 23 octombrie, ora 19:00 - "Viaţa e suferinţă", regia Vlad Massaci;

Sala "George Constantin": sâmbătă, 24 octombrie, ora 19:30 - "Trei nopţi cu Madox", regia Mihai Lungeanu; duminică, 25 octombrie, ora 19:00 - "Vestul singuratic", regia Cristi Juncu.

  Teatrul de Comedie:   Sala "Radu Beligan": luni, 19 octombrie, ora 19:00 - "Amadeus", regia Toma Enache; marţi, 20 octombrie, ora 19:00 - "Mă mut sau numă mut?", regia Gelu Colceag; miercuri, 21 octombrie, ora 19:00 - "Revizorul", regia Horaţiu Mălăele; joi, 22 octombrie, ora 19:00 - "La Pulce", regia Horaţiu Mălăele; vineri, 23 octombrie, ora 19:00 - "Zăpezile de altădată", regia Mircea Cornişteanu; sâmbătă, 24 octombrie, ora 21:00 - "Spargerea", regia Dragoş Alexandru Muşoiu; duminică, 25 octombrie, ora 18:00 - "Spargerea", regia Dragoş Alexandru Muşoiu.

Sala Nouă: vineri, 23 octombrie, ora 19:00 - "Cum am învăţat să conduc", regia Eugen Gyemant; sâmbătă, 24 octombrie, ora 18:00 - "Cea mai puternică", de Antoaneta Cojocaru; duminică, 25 octombrie, ora 21:00 - "Cea mai puternică", de Antoaneta Cojocaru.

  Teatrul Mic:   luni, 19 octombrie, ora 19:00 - "Mă mut la mama", regia Gelu Colceag; joi, 22 octombrie, ora 19:00 - "D’ale carnavalului", regia Dragoş Galgoţiu; vineri, 23 octombrie, ora 19:00 - "Cum iubeşte cealaltă jumătate", regia Sanda Manu; sâmbătă, 24 octombrie, ora 19:00 - "Trei gemeni veneţieni", regia Nona Ciobanu; duminică, 25 octombrie, ora 19:00 - "Somnoroasa aventură sau Aventurile unui bărbat extrem de serios", regia Vlad Stănescu.

  Teatrul Foarte Mic:   joi, 22 octombrie, ora 19:00 - "Numele", regia Vlad Cristache; vineri, 23 octombrie, ora 19:00 - "39 de trepte", regia Gabriela Dumitru; sâmbătă, 24 octombrie, ora 18:00 - "Casa cu pisici", regia Radu Iacoban.

  Teatrul Evreiesc de Stat:   (se joacă la Teatrul Foarte Mic) luni, 23 octombrie, ora 19:00 - "Blestemul iubirii", regia Kincses Elemer; (se joacă la Teatrul Foarte Mic) marţi, 24 octombrie, ora 19:00 - "Nuntă cu divorţ", regia Dan Tudor.

  Teatrul Metropolis:   miercuri, 21 octombrie, ora 19:00 - "Visul unei nopţi de vară", versiune scenică de Victor Ioan Frunză; joi, 22 octombrie, ora 19:00 - "A douăsprezecea noapte", versiunea scenică Victor Ioan Frunză; vineri, 23 octombrie, ora 19:00 - "Romeo şi Julieta", versiunea scenică de Victor Ioan Frunză.

  Creart - Teatrelli:   luni, 19 octombrie, ora 19:00 - "Comedii cu Gorobete", regia Radu Gabriel; joi, 22 octombrie, ora 19:00 - "Joia păcătoşilor"; vineri, 23 octombrie, ora 19:00 - "Silent Struggle"; duminică, 25 octombrie, ora 19:00 - "Slugă la doi stăpâni", regia Dan Tudor.

  Godot Cafe-Teatru:   luni, 19 octombrie, ora 20:00 - "Dragostea durează trei ani", regia Chris Simion; marţi, 20 octombrie, ora 20:00 - "Ce caut eu aici", regia Chris Simion; miercuri, 21 octombrie, ora 20:00 - "Omul-Pernă", regia Ion Florin Grigoraş; joi, 22 octombrie, ora 19:00 - "Zic Zac"; joi, 22 octombrie, ora 21:45 - "Bullets over Lipscani", regia Eugen Gyemant; vineri, 23 octombrie, ora 19:00 - "All new people", regia Matei Lucaci-Grunberg; vineri, 23 octombrie, ora 22:00 - "Noi 4", regia Dorina Chiriac; sâmbătă, 24 octombrie, ora 11:00 - "Littleimpro"; sâmbătă, 24 octombrie, ora 19:00 - "Dragoste şi căpşuni", regia Marius Gîlea; sâmbătă, 24 octombrie, ora 22:00 - "Două liniuţe", regia Lia Bugnar; duminică, 25 octombrie, ora 18:00 - "Talk to the bomb", regia Lala Misosniky; duminică, 25 octombrie, ora 21:30 - "Jurnalul lui Adam şi al Evei", regia Eugen Gyemant.

  Teatrul ACT:   joi, 22 octombrie, ora 19:00 - "Vanilla Skype", regia Cătălin Ştefănescu; sâmbătă, 14 octombrie, ora 16:00 - "Vanilla Skype", regia Cătălin Ştefănescu; sâmbătă, 24 octombrie, ora 19:00 - "Vanilla Skype", regia Cătălin Ştefănescu;

  În Culise:   luni, 19 octombrie, ora 20:00 - "Maşinăria Cehov", coordonator spectacol Cristian Bajora; marţi, 20 octombrie, ora 20:00 - "Diamante şi narcotice", regia Cristian Bajora; miercuri, 21 octombrie, ora 20:00 - "Cum se duce totul dracu’"; joi, 22 octombrie, ora 20:00 - "Cum se duce totul dracu’"; vineri, 23 octombrie, ora 21:00 - "Stand Up Comedy"; sâmbătă, 24 octombrie, ora 20:00 - "Black Friday Love", regia Cristian Bajora; duminică, 25 octombrie, ora 21:00 - "Scrisori către Rita" The Show, regia Cristian Bajora.

  Unteatru:   duminică, 25 octombrie, ora 21:00 - "Trădare", regia Sânziana Stoican.

  Teatrul Luni:   luni, 19 octombrie, ora 19:30 - "România în direct", regia Dan Baltag & Iulia Dinu; miercuri, 21 octombrie, ora 21:00 - "dontcrybaby", de Eugen Jebeleanu; vineri, 23 octombrie, ora 21:00 - "Chantan au lait... se întoarce"; duminică, 25 octombrie, ora 11:00 - "Apolodor".

  Teatrul de Artă:   joi, 22 octombrie, ora 20:15 - "Şi veni bărbatul la femeie"; vineri, 23 octombrie, ora 20:15 - "Omul care mânca lumea", regia Alexandru Mâzgăreanu; sâmbătă, 24 octombrie, ora 20:15 - "Şase din 49", regia Alexandru Maftei; duminică, 25 octombrie, ora 20:15 - "Un bărbat şi mai multe femei", regia Bogdan Huşanu.

  Teatrul de pe Lipscani:   Sala Mare: sâmbătă, 24 octombrie, ora 19:30 - "În valea cu parfum de flori şi zumzet de albine", regia Horaţiu Mălăele.

  Teatrul de Revistă "Constantin Tănase":   Sala Savoy: sâmbătă, 24 octombrie, ora 19:00 - "Piei, Drace!", regia Cezar Ghioca; duminică, 25 octombrie, ora 19:00 - "Aer bun! De Herăstrău", regia Cezar Ghioca.

  Teatrul "Ion Creangă":   (se joacă la Teatrul Ţăndărică): luni, 19 octombrie, ora 10:00 - "Noddy", regia Attila Vizauer; (se joacă la Teatrul Excelsior): marţi, 20 octombrie, ora 18:00 - "Rotocol", de Anca Zamfirescu şi Alexandrina Halic; (se joacă la Palatul Naţional al Copiilor): miercuri, 21 octombrie, ora 10:00 - "Crăiasa zăpezii", regia Rosamunde Hutt; (se joacă la Palatul Naţional al Copiilor): joi, 22 octombrie, ora 12:00 - "Crăiasa zăpezii", regia Rosamunde Hutt; (se joacă la Teatrul Elisabeta): sâmbătă, 24 octombrie, ora 10:00 - "Zbor prin poveşti", regia Violeta Dincă; (se joacă la Teatrul Excelsior): sâmbătă, 24 octombrie, ora 11:00 - "De-aş fi Scufiţa Roşie", regia Sorana Coroamă Stanca; (se joacă la Teatrul Elisabeta): sâmbătă, 24 octombrie, ora 12:00 - "Zbor prin poveşti", regia Violeta Dincă; (se joacă la Teatrul Excelsior): sâmbătă, 24 octombrie, ora 18:00 - "Iglu", regia Voicu Hetel.

  Teatrul Ţăndărică:   marţi, 20 octombrie, ora 10:00 - "Cei trei purceluşi", regia Mihai Gruia Sandu; miercuri, 21 octombrie, ora 10:00 - "Cei trei purceluşi", regia Mihai Gruia Sandu; joi, 22 octombrie, ora 10:00 - "Prinţesa şi Broscoiul", regia Decebal Marin; vineri, 23 octombrie, ora 10:00 - "Albă ca zăpada", regia Cristian Pepino; sâmbătă, 24 octombrie, ora 10:00 - "Ridichea uriaşă", regia Paul Ionescu; sâmbătă, 24 octombrie, ora 11:00 - "Micul prinţ", regia Bogdan Drăgulescu; sâmbătă, 24 octombrie, ora 12:00 - "Ridichea uriaşă", regia Paul Ionescu; duminică, 25 octombrie, ora 10:00 - "Ridichea uriaşă", regia Paul Ionescu; duminică, 25 octombrie, ora 11:00 - "Adunarea păsărilor", regia Cristian Pepino; duminică, 25 octombrie, ora 12:00 - "Ridichea uriaşă", regia Paul Ionescu.

  Teatrul Excelsio r:  luni, 19 octomb rie, ora 18:00 - "Vânătorul de şobolani"; miercuri, 21 octombrie, ora 10:00 - "Degeţica", regia Aurel Mitran; joi, 22 octombrie, ora 10:00 - "Zâna Zorilor", regia Ilinca Stihi; joi, 22 octombrie, ora 18:00 - "Momo" sau "Strania poveste despre hoţii de timp şi copilul care le-a înapoiat oamenilor timpul furat", regia Lenuş-Teodora Moraru; vineri, 23 octombrie, ora 10:00 - "Răţuşca cea urâtă", regia Mihai Manolescu; duminică, 25 octombrie, ora 10:00 - "Cocoşelul neascultător", regia Ion Lucian şi Victor Radovici; duminică, 25 octombrie, ora 12:00 -  "Cocoşelul neascultător", regia Ion Lucian şi Victor Radovici; duminică, 25 octombrie, ora 18:00 - "Notre Dame de Paris", de Marcel Homorodean.

Opera Comică pentru Copii: luni, 19 octombrie, ora 11:00 - "Fetiţa cu chibrituri"; marţi, 20 octombrie, ora 11:00 - "Fetiţa cu chibrituri"; sâmbătă, 24 octombrie, ora 17:00 - "Peter Pan"; duminică, 25 octombrie, ora 11:00 - "Peter Pan".

Sursa: mediafax.ro


Trimite pe WhatsApp

Citește și:

populare
astăzi

1 ULTIMA ORĂ / Cattani de România lovește din nou! Dosar penal la DNA în cazul achiziției de măști medicale de la …

2 Mafie pe față! / Mandatul de arestare în lipsă emis pe numele lui Iorgulescu Jr. a fost anulat pe motiv de viciu…

3 Milițianul Neluțu, care a infectat zeci de persoane la spitalul Gerota din Capitală, a fost externat pe ascuns…

4 Cei „12 apostoli” ai dezinformării despre coronavirus au ajuns și în România

5 VIDEO Generalul Oprea face ordine la Suceava: Cadrele medicale care refuză carantina au ca variante șomajul te…

recomandări

Te ia DNA: Constantin Boșcodeală

S-a lansat Milionarul pentru Android! Descarcă din Play Store

Scene uimitoare filmate prin procedeu time lapse creează impresia unei alte lumi