Programul teatrelor bucureştene în perioada 25-31 mai

Programul teatrelor bucureştene în perioada 25-31 mai

Programul principalelor instituţii de teatru din Bucureşti în perioada 25-31 mai:

Teatrul Naţional Bucureşti: Sala Studio: miercuri, ora 19:30 - "Sinucigaşul", regia Felix Alexa; joi, ora 19:30 - "Dumnezeu se îmbracă de la second-hand", regia Ion Caramitru; vineri, ora 19:30 - "Dumnezeu se îmbracă de la second-hand", regia Ion Caramitru; duminică, ora 11:00 - "Molto, gran’impressione", regia Dan Tudor;

Sala Atelier: miercuri, ora 20:00 - "Anonimul veneţian", coordonator Ion Caramitru; vineri, ora 20:00 - "Terorism", regia Felix Alexa; sâmbătă, ora 20:00 - "Terorism", regia Felix Alexa; duminică, ora 20:00 - "Nebun din dragoste", regia Claudiu Goga;

Sala Pictura: marţi, ora 20:00 - "Omul care a văzut moartea", regia Dan Tudor; joi, ora 20:00 - "Cinci femei de tranziţie", regia Rodica Popescu Bitănescu; sâmbătă, ora 20:00 - "Cinci femei de tranziţie", regia Rodica Popescu Bitănescu; duminică, ora 20:00 - "Fata din curcubeu", regia Lia Bugnar;

Sala Media: vineri, ora 20:00 - "Capriciile Evei", regia Cezar Ghioca; duminică, ora 10:00 - Teatrul Naţional pentru copii;

Sala Mică: sâmbătă, ora 20:00 - "Ziua în care nu se cumpără nimic", regia Horia Suru; duminică, ora 20:00 - "Distopie. Shakespeare.Remix", regia Catinca Drăgănescu;

Sala Mare: sâmbătă, ora 20:00 - "Dineu cu proşti", regia Ion Caramitru; duminică, ora 20:00 - "Dineu cu proşti", regia Ion Caramitru.

Teatrul Odeon: Sala Studio: marţi, ora 20:00 - "De vânzare/For Sale", de Gianina Cărbunariu; joi, ora 19:30 - "Blifat", regia Alexandru Mihail; vineri, ora 18:00 - "Copilăria lui Chopin", regia Monica Ciută; sâmbătă, ora 19:30 - "Contra democraţiei", regia Alexandru Dabija; dumincă, ora 19:30 - "Poveste despre tatăl meu", regia Gelu Colceag;

Sala Majestic: miercuri, ora 19:00 - "Natură moartă cu nepot obez", regia Eugen Făt; joi, ora 10:00 - "Titanic Vals", regia Alexandru Dabija; vineri, ora 19:00 - "Casanova" regia Dragoş Galgoţiu; sâmbătă, ora 19:00 - "Trei generaţii", regia Dinu Cernescu; duminică, ora 19:00 - "Gaiţele", regia Alexandru Dabija.

Teatrul Bulandra: Sala "Liviu Ciulei": marţi, ora 19:00 - "Unchiul Vanea", regia Yuri Kordonsky; miercuri, ora 19:00 - "Căsătoria", regia Yuri Kordonsky; joi, ora 20:00 - "Before breakfast", regia Popescu;

Sala "Toma Caragiu": miercuri, ora 19:00 - "Sunt un orb", de Horaţiu Mălăele; joi, ora 19:00 - "Sunt un orb", de Horaţiu Mălăele; vineri, ora 19:00 - "Conversaţie după înmormântare", regia Alexandru Darie; sâmbătă, ora 19:00 - "Scaunele", regia Felix Alexa; duminică, ora 19:00 - "Pescăruşul", de Antoaneta Cojocaru.

Teatrul Nottara: Sala "George Constantin": miercuri, ora 19:30 - "Aniversarea", regia Vlad Massaci; joi, ora 19:30 - "Drumul spre Mecca" sau "Casa Bufniţei", regia Geanina Hergheligiu; vineri, ora 19:00 - "Vestul singuratic", regia Cristi Juncu;

Sala "Horia Lovinescu": sâmbătă, ora 19:00 - "Soţul păcălit", regia Mircea Cornişteanu; duminică, ora 19:00 - "Un pic prea intim", regia Cristi Juncu.

Teatrul de Comedie: Sala "Radu Beligan": luni, ora 19:00 - "Viaţa-i mai frumoasă după ce mori", regia Mihai Măniuţiu; marţi, ora 18:00 - "Flori, fete, filme sau băieţi", regia Antonella Cornici; joi, ora 19:00 - "Poker", regia Alexandru Tocilescu; vineri, ora 19:00 - "...escu", regia Alexandru Dabija.

Teatrul Mic: joi, ora 20:00 - "fabriKa", de Gigi Căciuleanu; vineri, ora 19:00 - "Trei gemeni veneţieni", regia Nona Ciobanu; sâmbătă, ora 19:00 - "Trei gemeni veneţieni", regia Nona Ciobanu; duminică, ora 19:00 - "Băieţii de aur", regizor de platou Petre Moraru/Niki Ieremciuc.

Teatrul Foarte Mic: joi, ora 19:00 - "Casa cu pisici", regia Radu Iacoban; vineri, ora 19:00 - "39 de trepte", regia Gabriela Dumitru; sâmbătă, ora 19:00 - "Vania şi Sonia şi Masa şi Spike", regia Horia Suru; duminică, ora 19:00 - "Somnoroasa aventură", regia Vlad Stănescu.

Teatrul Evreiesc de Stat: (se joacă la Teatrul Excelsior): luni, ora 19:00 - "Nuntă cu divorţ", regia Dan Tudor; (se joacă la Teatrul Mic) marţi, ora 19:00 - "Motke hoţul", regia Andrei Munteanu; (se joacă la Teatrul Mic) miercuri, ora 19:00 - "Teibale şi demonul ei", regia Szabo K. Istvan.

Teatrul Metropolis: duminică, ora 19:00 - "N(AUM)", regia Mariana Cămărăşan.

Godot Cafe-Teatru: luni, ora 20:00 - "Cui i-e fricã de Virginia Woolf?", de Mariana Cămăraşan şi Alexandra Penciuc; marţi, ora 21:00 - "7 blesteme... cerute, făcute şi legate", regia Chris Simion; miercuri, ora 20:00 - "Bărbaţii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus", regia Doina Antohi; joi, ora 19:00 - "Te iubesc! Te iubesc?", regia Chris Simion; joi, ora 21:30 - "Bella şi cavalerul fără nume", regia Vladimir Anton; vineri, ora 19:00 - "Carpathian Garden", regia Radu Iacoban; sâmbătă, ora 15:00 - "Doi şi un tulnik"; sâmbătă, ora 19:00 - "Shot sau Comedia relaţiilor", direcţia scenică Andreea Bibiri; sâmbătă, ora 22:00 - "Masculin/Feminin", regia Lia Bugnar; duminică, ora 19:00 - "Testosteron", regia Zalan Zakarias; duminică, ora 21:30 - "Trişorii".

Godot SubScenă: duminică, ora 19:00 - "O seară altfel" de Andrei Ciopec.

Teatrul ACT: vineri, ora 20:00 - "Păi... despre ce vorbim noi aici, domnule?", regia Alexandru Dabija.

Unteatru: miercuri, ora 19:00 - "La ţigănci", regia Andrei şi Andreea Grosu; joi, ora 19:00 - "La ţigănci", regia Andrei şi Andreea Grosu; vineri, ora 19:00 - "La ţigănci", regia Andrei şi Andreea Grosu; sâmbătă, ora 19:00 - "Hotel", regia Eugen Jebeleanu.

În Culise: luni, ora 20:00 - "Poveşti despre tine"; marţi, ora 20:00 - "Noaptea Teatrului Erotic"; miercuri, ora 20:00 - "Domnişoara Iulia", regia Jenniffer Coralles; joi, ora 19:00 - "Proştii sub clar de lună", regia Cristian Bajora; vineri, ora 19:00 - "Să nu uiţi", regia Alex Vlad; sâmbătă, ora 18:00 - "Ghengbeng"; sâmbătă, ora 21:30 - "Stand-up comedy"; duminică, ora 19:00 - "Cum se duce totul dracu’".

Teatrul de Artă: marţi, ora 20:15 - "Eternul spectator", regia Daniela Marin; joi, ora 20:15 - "Dureri fantomă", regia Bogdan Budeş; joi, ora 21:15 - "Insomniacii", regia Sorin Militaru; vineri, ora 19:15 - "Fă tu primul pas", regia Andrei Munteanu; sâmbătă, ora 19:15 - "Un bărbat şi mai multe femei", regia Bogdan Huşanu; duminică, ora 20:15 - "Aproape mâine", regia Andreea Vulpe.

Teatrul Mignon: marţi, ora 21:15 - "I.O.N.A.", regia Danni Ionescu; joi, ora 19:30 - "Cabaretul cuvintelor", regia Alexandru Nagy; sâmbătă, ora 19:30 - "Kean".

La Scena: joi, ora 20:00 - "Fata cu cărămida-n gură", regia Theo Herghelegiu.

Teatrul Elisabeta: marţi, ora 20:00 - "Doamne... ce măcel!", regia Lucian Giurchescu; vineri, ora 20:00 - "S-a furat mireasa!", regia Radu Popescu; sâmbătă, ora 10:00 - "Pinguinii Melomani", de Anca Zamfirescu şi Alexandrina Halic; sâmbătă, ora 12:00 - "Pinguinii Melomani", de Anca Zamfirescu şi Alexandrina Halic.

Teatrul de pe Lipscani: Sala Mare: joi, ora 19:30 - "Vine barza!", regia Lucian Iancu; vineri, ora 19:30 - "În valea cu parfum de flori şi zumzet de albine...", regia Horaţiu Mălăele; sâmbătă, ora 19:30 - "Ultimul Crăciun la Paris", regia Alexandru Lustig, duminică, ora 19:30 - "Pasărea Măiastră - Maria Tănase".

Teatrul de Revistă "Constantin Tănase": sâmbătă, ora 19:00 - "Hohote în Herăstrău", regia Cezar Ghioca; duminică, ora 19:00 - "Vivat Revista", regia Cezar Ghioca.

Sala ARCUB: marţi, ora 19:00 - "Cină cu prieteni", regia Claudiu Goga; miercuri, ora 19:00 - "Prizonierul din Manhattan", de Iarina Demian.

Sala Teatrelli: luni, ora 20:00 - "Filarmonica de comedie" de Radu Gabriel; marţi, ora 20:00 - "Comedii cu Gorobete" de Radu Gabriel; miercuri, ora 20:00 - "O noapte furtunoasă", regia Radu Gabriel.

Teatrul "Ion Creangă": (se joacă la Teatrul Excelsior) luni, ora 10:00 - "Noddy", regia Attila Vizauer; (se joacă la Teatrul Excelsior) luni, ora 17:00 - "Pinguinii melomani", de Anca Zamfirescu şi Alexandrina Halic; (se joacă la Teatrul Excelsior) luni, ora 19:00 - "Pinguinii melomani", de Anca Zamfirescu şi Alexandrina Halic; (se joacă la Teatrul Excelsior) marţi, ora 10:00 - "Insula Misterioasă", regia Theodor-Cristian Popescu; (se joacă în cortul amenajat din Parcul "Alexandru Ioan Cuza") marţi, ora 10:00 - "Un lup, o capră şi trei iezi", regia Cornel Todea; (se joacă în cortul amenajat din Parcul "Alexandru Ioan Cuza") marţi, ora 18:00 - "Un lup, o capră şi trei iezi", regia Cornel Todea; (se joacă în cortul amenajat din Parcul "Alexandru Ioan Cuza") miercuri, ora 10:00 - "Lumea lui Paparin", regia Vasile Manta; (se joacă în cortul amenajat din Parcul "Alexandru Ioan Cuza") miercuri, ora 18:00 - "Lumea lui Paparin", regia Vasile Manta; (se joacă în cortul amenajat din Parcul "Alexandru Ioan Cuza") joi, ora 10:00 - "Un lup, o capră şi trei iezi"; (se joacă în cortul amenajat din Parcul "Alexandru Ioan Cuza") joi, ora 18:00 - "Un lup, o capră şi trei iezi"; (se joacă la Palatul Naţional al Copiilor) vineri, ora 10:00 - "Amintiri din copilărie", regia Peter Kerek; (se joacă la Teatrul Excelsior) sâmbătă, ora 10:00 - "Pinguinii melomani"; (se joacă la Teatrul Excelsior) sâmbătă, ora 12:00 - "Pinguinii melomani"; (se joacă la Teatrul Excelsior) duminică, ora 11:00 - "Insula Misterioasă"; (se joacă la Teatrul Excelsior); duminică, ora 18:00 - "Insula Misterioasă".

Teatrul Ţăndărică: sâmbătă, ora 10:00 - "Păcală", regia Ioan Brancu; duminică, ora 11:00 - "Prinţesa şi Broscoiul", regia Decebal Marin; duminică, ora 18:00 - "Ridichea uriaşă".

Opera Comică pentru Copii: luni, ora 11:00 - "Flautul Fermecat"; marţi, ora 11:00 - "Flautul Fermecat"; miercuri, ora 11:00 - "Flautul Fermecat"; sâmbătă, ora 11:00 - "Flautul Fermecat"; duminică, ora 11:00 - "Coana Chiriţa".

 

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Uite o chestie interesantă despre patronul Digi

2 Voi știți cine e marmota asta?

3 VIDEO Interlopul Armin Bitzy i-a luat gâtul cămătarului Gabi „Șef" în fața unor copii care se jucau

4 Sechestrată și umilită în casa unui judecător

5 Secretul Mykonosului, dezvăluit de Ramona Olaru! Ce fac „fetițele” noastre cu miliardarii