Programul teatrelor bucureştene în perioada 29 septembrie - 5 octombrie

Programul principalelor instituţii de teatru din Bucureşti în perioada 29 septembrie - 5 octombrie:

Teatrul Naţional Bucureşti: Sala Studio: luni, 29 septembrie, ora 20:00 - "Caramitru-Mălăele, câte’n lună şi în stele"; marţi, 30 septembrie, ora 20:00 - "Molto, gran’ impressione", regia Dan Tudor; vineri, 3 octombrie, ora 19:30 - "Revizorul", regia Felix Alexa; sâmbătă, 4 octombrie, ora 19:30 - "Revizorul", regia Felix Alexa; duminică, 5 octombrie, ora 20:00 - "Don Quijote", regia Dan Puric;

Sala Atelier: marţi, 30 septembrie, ora 20:00 - "Cinci femei de tranziţie", regia Rodica Popescu Bitănescu; miercuri, 1 octombrie, ora 20:00 - "Anonimul veneţian", coordonator Ion Caramitru; duminică, 5 octombrie, ora 20:00 - "Anonimul veneţian", coordonator Ion Caramitru; joi, 2 octombrie, ora 19:30 - "Tectonica sentimentelor", regia Nicolae Scarlat; vineri, 3 octombrie, ora 20:00 - "Nebun din dragoste", regia Claudiu Goga;

Sala Pictura: miercuri, 1 octombrie, ora 20:00 - "Omul care a văzut moartea", regia Dan Tudor; joi, 2 octombrie, ora 20:00 - "Omul care a văzut moartea", regia Dan Tudor; vineri, 3 octombrie, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornişteanu; sâmbătă, 4 octombrie, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornişteanu; duminică, 5 octombrie, ora 20:00 - "Acum ori niciodată";

Sala Media: vineri, 3 octombrie, ora 20:00 - "Carte de vizită", regia Eugen Cristea; duminică, 5 octombrie, ora 11:00 - "Teatrul Naţional pentru copii"; duminică, 5 octombrie, ora 20:00 - "Fata din curcubeu", regia Lia Bugnar;

Sala Mică: sâmbătă, 4 octombrie, ora 20:00 - "ActOrchestra", regia Horia Suru.

Teatrul Odeon: Sala Majestic: joi, 2 octombrie, ora 19:00 - "În container", regia Cristian Ban; vineri, 3 octombrie, ora 19:00 - "Nesomn", coregrafia Arcadie Rusu; sâmbătă, 4 octombrie, ora 19:00 - "Iosif şi amanta sa", regia Petru Vutcărău; duminică, 5 octombrie, ora 19:30 - "Oscar şi Tanti Roz", regia Petru Vutcărău;

Sala Studio: miercuri, 1 octombrie ora 19:30 - "Contra democraţiei", regia Alexandru Dabija; vineri, 3 octombrie, ora 19:30 - "Viza de clown", regia Alexandru Mihail; vineri, 4 octombrie, ora 19:30 - "Pescarul şi sufletul său", regia Carmen Lidia Vidu.

Teatrul Bulandra: Sala "Liviu Ciulei": joi, 2 octombrie, ora 19:00 - "Voiajul domnului Perrichon", regia Dinu Cernescu; vineri, 3 octombrie, ora 19:00 - "Artă", regia Cristi Juncu; sâmbătă, 4 octombrie, ora 20:00 - "Contra progresului", regia Bobi Pricop.

Teatrul Nottara: Sala "Horia Lovinescu": luni, 29 septembrie, ora 19:30 - "Supermarket love"; vineri, 3 octombrie, ora 19:00 - "Ultimul Don Juan", de Petre Bokor; sâmbătă, 4 octombrie, ora 19:00 - "Maria Callas - La Divina", regia Radu Gabrea; duminică, 5 octombrie, ora 19:00 - "Un pic prea intim", regia Cristi Juncu;

Sala "George Constantin": miercuri, 1 octombrie, ora 19:30 - "Hangiţa", de Ţino Geirun; joi, 2 octombrie, ora 19:30 - "Aici nu-i de joacă", de Catrinel Dumitrescu; vineri, 3 octombrie, ora 19:30 - "Funcţionarul destinului", de Anca Maria Colţeanu; sâmbătă, 4 octombrie, ora 19:30 - "Căpşunile şi orfanii", regia Julia Roesler; duminică, 5 octombrie, ora 19:30 - "Poker face", regia Adela Biţică.

Teatrul de Comedie: Sala "Radu Beligan": vineri, 3 octombrie, ora 19:00 - "Avarul îndrăgostit", regia Vlad Massaci; sâmbătă, 4 octombrie, ora 19:00 - "Femeia care şi-a pierdut jartierele", regia Silviu Purcărete; duminică, 5 octombrie, ora 19:00 - "O scrisoare pierdută", regia Alexandru Dabija.

Teatrul Evreiesc de Stat: miercuri, 1 octombrie, ora 19:00 - "Frauhess şi grădinile ei", regia Alexander Hausvater; joi, 2 octombrie, ora 19:00 - "Mazl-Tov... and justice for all!", regia Andrei Munteanu.

Teatrul Metropolis: sâmbătă, 4 octombrie, ora 16:00 - "Peretele", regia Lia Bugnar; duminică, 5 octombrie, ora 19:00 - "Peretele", regia Lia Bugnar.

Teatrul Masca: vineri, 3 octombrie, ora 19:00 - "Vicleniile lui Scapino", regia Mihai Mălaimare; sâmbătă, 4 octombrie, ora 19:00 - "Romeo şi Julieta", regia Mihai Mălaimare; duminică, 5 octombrie, ora 19:00 - "Flecărelile femeilor", regia Mihai Mălaimare.

Teatrul Ţăndărică: sâmbătă, 4 octombrie, ora 10:00 - "Motanul încălţat", regia Cristian Pepino; sâmbătă, 4 octombrie, ora 12:00 - "Motanul încălţat", regia Cristian Pepino; duminică, 5 octombrie, ora 10:00 - "Capra cu trei iezi", regia Gabriel Apostol; duminică, 5 octombrie, ora 12:00 - "Capra cu trei iezi", regia Gabriel Apostol.

Teatrul "Ion Creangă" (Festivalul Internaţional de Teatru pentru Copii): Teatrul Excelsior: luni, 29 septembrie, ora 10:00 - "Adevăratul rege din Aziriut", Dramatichen Teatar, Bulgaria; luni, 29 septembrie, ora 19:00 - "Bhrava!", L’anime, Spania; marţi, 30 septembrie, ora 10:00 - "Bhrava!", L’anime, Spania; marţi, 18 septembrie, ora 18:00 - "Lumea lui Paparin", Teatrul Ion Creangă; miercuri, 1 octombrie, ora 10:00 - "Hainele cele noi ale prinţului", Teatrul Excelsior; miercuri, 1 octombrie, ora 19:00 - "Anotimpuri fermecate", Teatrul Regina Maria, Trupa Arcadia; joi, 2 octombrie, 10:00 - "Fluierul fermecat", Teatrul Arlechino; joi, 2 octombrie, ora 17:00 - "Îmbrăţişări (Hugs)", II Telaio, Italia; joi, 2 octombrie, ora 19:00 - "Îmbrăţişări (Hugs)", II Telaio, Italia; vineri, 3 octombrie, ora 17:00 - "Spectaculoasele baloane de săpun (The Amazing Bubble Man)", Louis Pearl, California; vineri, 3 octombrie, ora 19:00 - "Spectaculoasele baloane de săpun (The Amazing Bubble Man)", Louis Pearl, California; sâmbătă, 4 octombrie, ora 11:00 - "Prâslea cel voinic... la minte", Teatrul Municipal Bacovia;

Teatrul Ţăndărică (Festivalul Internaţional de Teatru pentru Copii): marţi, 30 septembrie, ora 10:00 - "Cui i-e frică de Bau Bau?", Teatrul Ţăndărică;

Parcul Cişmigiu (Festivalul Internaţional de Teatru pentru Copii): luni, 29 septembrie, ora 11:00 - „Cei trei purceluşi", Trupa A fost odată ca niciodată; luni, 29 sepembrie ora 17:00 - "Un lup, o capră şi trei iezi", Teatrul Ion Creangă; marţi, 30 septembrie, ora 11:00 - "Spre Vrăjitorul din Oz", MiniArtShow; marţi, 30 septembrie, ora 17:00 - "Capra cu trei iezi", Teatrul Ţăndărică; miercuri, 1 octombrie, ora 11:00 - "Muzicanţii din Bremen", Teatrul Mignon; miercuri, 1 octombrie, ora 17:00 - "Muzicanţii din Bremen", Teatrul Mignon; joi, 2 octombrie, ora 11:00 - "Atacul clownilor (Attack of Clowns)", Teatr na walizkach, Polonia; joi, 2 octombrie, ora 17:00 - "Atacul clownilor (Attack of Clowns)", Teatr na walizkach, Polonia; vineri, 3 octombrie, ora 11:00 - "Cocoşelul neascultător", Teatrul de Operetă şi Musical "Ion Dacian"; vineri, 3 octombrie, ora 17:00 - "Aventurile lui Hermann", Lumea lui Momo;

Biblioteca Naţională a României (Festivalul Internaţional de Teatru pentru Copii): luni, 29 septembrie, ora 11:00 - "Pinguinii melomani", Teatrul Ion Creangă;

Institutul Francez (Festivalul Internaţional de Teatru pentru Copii): luni, 29 septembrie, ora 18:00 - "Cartierul poveştilor (The Hood)", la Passionata Svironi, Israel; marţi, 30 septembrie, ora 11:00 - "Cartierul poveştilor (The Hood)", la Passionata Svironi, Israel; marţi, 30 septembrie, ora 18:00 - "Cartierul poveştilor (The Hood)", la Passionata Svironi, Israel; miercuri, 1 octombrie, ora 11:00 -"Cartierul poveştilor (The Hood)", la Passionata Svironi, Israel; miercuri, 1 octombrie, ora 18:00 - "Cartierul poveştilor (The Hood)", la Passionata Svironi, Israel; joi, 2 octombrie, ora 18:00 - "Cartierul poveştilor (The Hood)", la Passionata Svironi, Israel; vineri, 18:00 - "Cartierul poveştilor (The Hood)", la Passionata Svironi, Israel; sâmbătă, 4 octombrie, ora 11:00 - "Cartierul poveştilor (The Hood)", la Passionata Svironi, Israel; sâmbătă, 4 octombrie, ora 17:00 - "Cartierul poveştilor (The Hood)", la Passionata Svironi, Israel;

Centrul Naţional al Dansului Bucureşti (Festivalul Internaţional de Teatru pentru Copii): marţi, 30 septembrie, ora 16:00 - "Muurtjemuurtje", Nat Gras, Belgia; marţi, 30 septembrie, ora 19:00 - "Muurtjemuurtje", Nat Gras, Belgia; miercuri, 1 octombrie, ora 10:00 - "Muurtjemuurtje", Nat Gras, Belgia;

Palatul Naţional al Copiilor (Festivalul Internaţional de Teatru pentru Copii): miercuri, 1 octombrie, ora 17:00 - "Fluturi (Farfalle)", Compania TPO, Italia; miercuri, 1 octombrie, ora 19:00 - "Fluturi (Farfalle)", Compania TPO, Italia;

Teatrul de Comedie, sala Studio (Festivalul Internaţional de Teatru pentru Copii): miercuri, 1 octombrie, ora 18:00 - "ETC.", Theatre de la Guimbarde, Belgia; joi, 2 octombrie, ora 10:00 - "ETC.", Theatre de la Guimbarde, Belgia; joi, 2 octombrie, ora 18:00 - "ETC.", Theatre de la Guimbarde, Belgia;

Strada Lipscani (Festivalul Internaţional de Teatru pentru Copii): joi, 2 octombrie, ora 18:00 - "Parada albă (White Parade)", Mr. Pejo’s Wondering Dolls, Rusia; vineri, 3 octombrie, ora 18:00 - "Parada albă (White Parade)", Mr. Pejo’s Wondering Dolls, Rusia; sâmbătă, 4 octombrie, ora 17:00 - "Parada albă (White Parade)", Mr. Pejo’s Wondering Dolls, Rusia.

Godot Cafe-teatru: luni, 29 septembrie, ora 20:00 - "Te iubesc! Te iubesc!", regia Chris Simion; marţi, 30 septembrie, ora 21:00 - "Dragostea durează trei ani", regia Chris Simion; miercuri, 1 octombrie, ora 20:00 - "Freak show", de Florin Piersic Jr.; joi, 2 octombreie, ora 19:30 - "Cântec de leagăn. O poveste despre Maria Tănase", regia Carmen Lidia Vidu; joi, 2 octombrie, ora 21:30 - "Liga improvizatorilor"; vineri, 3 octombrie, ora 19:00 - "Orfani" de Dennis Kelly; vineri, 3 octombrie, ora 22:00 - "Ne vom revedea în anul care a trecut", regia Alexandru Nagy; sâmbătă, 4 octombrie, ora 22:00 - "Carpathian Garden", de Radu Iacoban; sâmbătă, 4 octombrie, ora 18:30 - "Fisura", regia Victor Olăhuţ; duminică, 5 octombrie, ora 18:30 - "Iubitafizica", regia Cristina Andreea Ion; duminică, 5 octombrie, ora 21:00 - "Ce poţi să faci în 10 minute?", regia Doina Antohi.

La Scena: joi, 2 octombrie, ora 19:30 - "Fata cu cărămida-n gură", regia Theo Herghelegiu.

Unteatru: miercuri, 1 octombrie, ora 21:00 - "Trădare", regia Sânziana Stoican; vineri, 3 octombrie, ora 19:00 - "Poezia visului", de Miriam Răducanu; sâmbătă, 4 octombrie, ora 20:30 - "Retox", de Eugen Jebeleanu; duminică, 6 octombrie, ora 19:00 - "Hotel", regia Eugen Jebeleanu.

În Culise: vineri, 3 octombrie, ora 19:00 - Stand-Up comedy cu Mincu, Maria, Florin & Friends; sâmbătă, 4 octombrie, ora 19:00 - "Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu", regia Cristian Bajora; duminică, 5 octombrie, ora 19:00 - "Scrisoare către Rita", regia Cristian Bajora.

Teatrul Luni: luni, 29 septembrie, ora 20:00 - "Capete înfierbântate, 13-15 iunie 1990", de Mihaela Michailov şi David Schwartz; marţi, 30 septembrie, ora 20:00 - "SubPământ. Valea Jiului după 1989", de Mihaela Michailov şi David Schwartz.

Teatrul de pe Lipscani: Sala Mare: duminică, 5 octombrie, ora 19:00 - "În valea cu parfum de flori şi zumzet de albine...", regia Horaţiu Mălăele.

 


Trimite pe WhatsApp

Citește și:

populare
astăzi

1 Cel mai mare furt comis vreodată de un român tocmai s-a mușamalizat. Țara a pierdut peste un miliard de dolari

2 O să aveți un șoc când veți afla cine sunt...

3 Informație / Președintele pregătește din umbră o mutare care poate îngropa definitiv PSD

4 Un erou în locul lui Arafat?

5 În afacerea „10 august 2018” a venit și vremea decontării vinovățiilor individuale

recomandări

Te ia DNA: Constantin Jeican

S-a lansat Milionarul pentru Android! Descarcă din Play Store

Top 10 piscine din lume