Programul teatrelor bucureştene în perioada 9 - 15 februarie

Programul principalelor instituţii de teatru din Bucureşti în perioada 9 - 15 februarie:

Teatrul Naţional Bucureşti: Sala Media: luni, 9 februarie, ora 19:30 - "Plicul", regia Mircea Anca; vineri, 13 februarie, ora 20:00 - "20 de ani în Siberia", regia Sorin Misiriantu; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:30 - "20 de ani în Siberia", regia Sorin Misiriantu; duminică, 15 februarie, ora 11:00 - Teatrul Naţional pentru copii;

Sala Pictura: marţi, 10 februarie, ora 20:00 - "Butoiul cu pulbere", regia Felix Alexa; miercuri, 11 februarie, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornişteanu; joi, 12 februarie, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornişteanu; vineri, 13 februarie, ora 20:00 - "Allegro, ma non troppo", regia Răzvan Popa; sâmbătă, 14 februarie, ora 20:00 - "Cinci femei de tranziţie", regia Rodica Popescu Bitănescu; duminică, 15 februarie, ora 20:00 - "Allegro, ma non troppo", regia Răzvan Popa;

Sala Studio: miercuri, 11 februarie, ora 19:30 - "Bârfe, zvonuri şi minciuni", regia Ion Caramitru; joi, 12 februarie, ora 19:30 - "Idolul şi Ion Anapoda", regia Ion Cojar; vineri, 13 februarie, ora 19:30 - "Dumnezeu se îmbracă de la second-hand", regia Ion Caramitru; sâmbătă, 14 februarie, ora 20:00 - "Dineu cu proşti", regia Ion Caramitru; duminică, 15 februarie, ora 20:00 - "Dineu cu proşti", regia Ion Caramitru;

Sala Atelier: joi, 12 februarie, ora 20:00 - "Nebun din dragoste", regia Claudiu Goga; vineri, 13 februarie, ora 19:30 - "Tectonica sentimentelor", regia Nicolae Scarlat; sâmbătă, 14 februarie, ora 20:00 - "Anonimul veneţian", coordonator Ion Caramitru; duminică, 15 februarie, ora 20:00 - "Fata din curcubeu", regia Lia Bugnar;

Sala Mică: sâmbătă, 14 februarie, ora 20:00 - "Organic", regia Andrei Măjeri; duminică, 15 februarie, ora 20:00 - "Organic", regia Andrei Măjeri.

Teatrul Bulandra: Sala "Toma Caragiu" - miercuri, 11 februarie, ora 18:30 - "Crimă şi pedeapsă", regia Yuri Kordonski; joi, 12 februarie, ora 19:00 - "Oscar şi Tanti Roz", regia Chris Simion; vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Oscar şi Tanti Roz", regia Chris Simion; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Conversaţie după înmormântare", regia Alexandru Darie; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Omul cel bun din Seciuan", regia Andrei Şerban;

Sala "Liviu Ciulei": joi, 12 februarie, ora 20:00 - "Dumnezeu iubeşte", regia Ioana Petre; vineri, 13 februarie, ora 21:30 - "Maitreyi", regia Chris Simion; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Artă", regia Cristi Juncu; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Căsătoria", regia Yuri Kordonski.

Teatrul Odeon: Sala Studio: joi, 12 februarie, ora 19:30 - "Linişte! Sărut. Acţiune!", regia Peter Kerek; vineri, 13 februarie, ora 19:30 - "Linişte! Sărut. Acţiune!", regia Peter Kerek; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:30 - "De vânzare/ For sale",de Gianina Cărbunariu; duminică, 15 februarie, ora 19:30 - "De vânzare/ For sale", de Gianina Cărbunariu;

Sala Majestic: sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Casanova", regia Dragoş Galgoţiu; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Casanova", regia Dragoş Galgoţiu.

Teatrul Nottara: Sala "George Constantin": miercuri, 11 februarie, ora 19:30 - "Aici nu-i de joacă", de Catrinel Dumitrescu; joi, 12 februarie, ora 19:30 - "O noapte furtunoasă", regia Alexandru Mâzgăreanu; vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Ultimul Don Juan", de Petre Bokor; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Funcţionarul destinului", de Anca Maria Colţeanu; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Mobilă şi durere", regia Alice Barb;

Sala "Horia Lovinescu": joi, 12 februarie, ora 19:00 - "Jocul regilor", de Pavel Kohout; vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Un pic prea intim", regia Cristi Juncu; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Soţul păcălit", regia Mircea Cornişteanu; duminică 15 februarie, ora 19:00 - "Vestul singuratic", regia Cristi Juncu.

Teatrul de Comedie: Sala "Radu Beligan": vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Spiritul de familie", regia Radu Beligan; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Rencontres", regia Dragoş Huluba; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "O scrisoare pierdută", regia Alexandru Dabija;

Sala Nouă: sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Cea mai puternică", un spectacol-laborator condus de Antoaneta Cojocaru.

Teatrul Mic: joi, 12 februarie, ora 19:00 - "Mata Hari", regia Liana Ceterchi; vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Băieţii de aur", regizori de platou Petre Moraru/Niki Ieremciuc; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Mutter Courage", direcţia de scenă Victor Ioan Frunză; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Mata Hari", regia Liana Ceterchi;

Teatrul Foarte Mic: joi, 12 februarie, ora 19:00 - "39 de trepte", regia Gabriela Dumitru; vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Numele", regia Vlad Cristache; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Livada de vişini". regia Gelu Colceag şi Tania Filip; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Super-Fericiţii", de Catinca Drăgănescu.

Teatrul Metropolis: luni, 9 februarie, ora 19:00 - "N(aum)", regia Mariana Cămărăşan; miercuri, 11 februarie, ora 19:00 - "Love stories", regia Claudiu Goga; joi, 12 februarie, ora 19:00 - "Tarelkin", regia Gelu Colceag; vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Visul unei nopţi de vară", de Victor Ioan Frunză; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Tartuffe sau Impostorul", de Victor Ioan Frunză; duminică, 15 februarie, ora 15:00 - "Gaiţele", regia Dan Tudor.

Teatrul Evreiesc de Stat (la Teatrul Nottara, sala "Horia Lovinescu"): joi, 12 februarie, ora 19:00 - "Jocul Regilor", regia Felix Alexa.

Teatrul Masca: vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Comedianţii", regia Michele Modesto Casarin; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Romeo şi Julieta", regia Mihai Mălaimare; duminică, 15 februarie, ora 11:00 - "Prostia omenească", regia Mihai Mălaimare; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Flecărelile femeilor", regia Mihai Mălaimare;

Sala "Jacques Lecoq" - Cafe Teatru: vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Parapanghelos", regia Mihai Mălaimare; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Parapanghelos", regia Mihai Mălaimare.

Teatrul de Revistă "Constantin Tănase": sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Aplauze... aplauze", regia Biţu Fălticineanu; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Sosesc deseară", regia Nae Cosmescu.

Teatrul de pe Lipscani: vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Hoţii de frumuseţe", regia Chris Simion; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Studii despre iubire", regia Chris Simion.

Teatrul Elisabeta: marţi, 10 februarie, ora 19:00 - "Încurcătură la nivel înalt!", regia Şerban Puiu; miercuri; vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Fraţii Karamazov", regia Bogdana Darie.

În Culise: luni, 9 februarie, ora 20:00 - "Supermarket love", regia Cristian Bajora; marţi, 10 februarie, ora 20:00 - "Ghengbeng", scenografie Iulia Popescu; miercuri, 11 februarie, ora 20:00 - "Prostii sub clar de lună", regia Cristian Bajora; joi, 12 februarie, ora 19:00 - "iELE", show de improvizaţie; vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Clinica sinucigaşilor", regia Cristian Bajora; vineri, 13 februarie, ora 21:30 - "Stand-up comedy" cu Alexandru Minculescu, Maria Popovici, Florin Fraţilă, Alexandru Banciu; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Monoloagele vaginului", regia Mona Gavrilaş; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Ca la Iunion", regia Cristian Bajora; duminică, 15 februarie, ora 21:30 - "Scrisori către Rita", regia Cristian Bajora.

Godot Cafe-Teatru: luni, 9 februarie, ora 20:00 - "Ce ne spunem când nu ne vorbim", regia Chris Simion; marţi, 10 februarie, ora 20:00 - "Dragostea durează trei ani", regia Chris Simion; miercuri, 11 februarie, ora 20:00 - "Happy-end", regia Alexandru Bogdan; joi, 12 februarie, ora 19:00 - "Freak show", de Florin Piersic Jr.; vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Declick", de Alex Unguru; vineri, 13 februarie, ora 22:00 - "Fă-mi loc!", regia Radu Beligan; sâmbătă, 14 februarie, ora 15:00 - "Două liniuţe", de Lia Bugnar; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Doi şi un tulnik"; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:00 - "Disco Love"; sâmbătă, 14 februarie, ora 22:00 - "Cremă de zahăr ars. Astăzi îi spunem dragoste", regia Iris Spiridon; duminică, 15 februarie, ora 15:00 - "Masculin/Feminin", de Lia Bugnar; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Textul, înainte de toate"; duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Carpathian Garden", regia Radu Iacoban; duminică, 15 februarie, oa 21:30 - "Paravan 2 telefoane", regia Matei Lucaci-Grunberg.

Teatrul Luni: miercuri, 11 februarie, ora 19:30 - "După Traian şi Decebal", scenografia Andrei Dinu.

Teatrul ACT: vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Fidelitate", regia Dragoş Campan.

Teatrul de Artă: joi, 12 februarie, ora 20:15 - "Şase din 49", regia Alexandru Maftei; vineri, 13 februarie, ora 20:15 - "şi veni bărbatul la femeie", regia Bogdan Budeş; sâmbătă, 14 februarie, ora 10:30 - "Hansel şi Gretel"; sâmbătă, 14 februarie, ora 12:00 - "Hansel şi Gretel"; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:15 - "Fă tu primul pas", regia Andrei Munteanu; duminică, 15 februarie, ora 10:30 - "Hansel şi Gretel"; duminică, 15 februarie, ora 12:00 - "Hansel şi Gretel"; duminică, 15 februarie, ora 20:15 - "Unora le place swingul", regia Claudiu Puşcău.

Unteatru: vineri, 13 februarie, ora 19:00 - "Blackbird", regia Andrei şi Andreea Grosu; sâmbătă 14 februarie, ora 19:00 - "Poezia visului", de Miriam Răducanu.

Teatrul Mignon: miercuri, 11 februarie, ora 19:30 - "Midnight chat with Sylvia Plath", regia Iris Spiridon; joi, 12 februarie, ora 19:30 - "Cabaretul cuvintelor", regia Alexandru Nagy; vineri, 13 februarie, ora 19:30 - "Elevator", regia Dorin Boca; sâmbătă, 14 februarie, ora 19:30 - "Reflection", regia Cristina Andreea Ion.

Teatrul de Sufragerie: vineri, 14 februarie, ora 20:00 - "Moskova-Petuski", regia Theo Herghelegiu.

ARCUB: duminică, 15 februarie, ora 19:00 - "Noapte bună, mamă!", regia Mircea Cornişteanu.

Teatrul "Ion Creangă": (se joacă la Teatrul Excelsior) marţi, 10 februarie, ora 10:00 - "Un lup, o capră şi trei iezi", regia Cornel Todea; (se joacă la Teatrul Excelsior) marţi, 10 februarie, ora 17:00 - "În parc", regia Magda Condurache; miercuri, 11 februarie, ora 10:00 - "Inimă Rece", regia Sorana Coroamă-Stanca.

Teatrul Excelsior: miercuri, 11 februarie, ora 10:00 - "Măria-sa... Măgarul!", regia Ion Lucian; joi, 12 februarie, ora 10:00 - "Frumoasa şi Bestia", regia Ion Lucian şi Marius Nină; vineri, 13 februarie, ora 10:00 - "Hainele cele noi ale Prinţului", regia Ilinca Stihi; duminică, 15 februarie, ora 11:00 - "Mica sirenă", regia Olimpia Arghir; duminică, 15 februarie, ora 18:00 - "Chiriţa în provincie", regia Marcel Homorodean.

Teatrul Ţăndărică: Sala Studio: joi, 12 februarie, ora 19:00 - "Candid", regia Cristian Pepino;

Sala Lahovari: marţi, 10 februarie, ora 10:00 - "Prinţesa şi Broscoiul", regia Decebal Marin; miercuri, 11 februarie, ora 10:00 - "Croitoraşul cel viteaz", regia Daniel Stanciu; joi, 12 februarie, ora 10:00 - "Prinţesa şi Broscoiul", regia Decebal Marin; vineri, 13 februarie, ora 10:00 - "Păcală", scenografia Cristina Pepino, sâmbătă, 14 februarie, ora 10:00 - "Păcală", scenografia Cristina Pepino; sâmbătă, 14 februarie, ora 12:00 - "Păcală", scenografia Cristina Pepino; duminică, 15 februarie, ora 10:00 - "Croitoraşul cel viteaz", de Daniel Stanciu; duminică, 15 februarie, ora 12:00 - "Croitoraşul cel viteaz", de Daniel Stanciu.

Opera Comică pentru Copii: vineri, 13 februarie, ora 18:00 - "Peter Pan"; sâmbătă, 14 februarie, ora 11:00 - "Peter Pan".

 


Trimite pe WhatsApp

Citește și:

populare
astăzi

1 Confirmare oficială / Dragnea și Tăriceanu au dat liber Ungariei să-și facă de cap în Transilvania!

2 Document / Așa arată jaful PSD! Guvernul Orban refuză plăți de aproape 150 milioane lei pentru proiecte PNDL făc…

3 Judecați voi! O judecătoare care a scăpat ca prin minune de pușcărie se pensionează cu 16.000 de lei pe lună, …

4 ULTIMĂ ORĂ / Dragnea va ieși din pușcărie în mai puțin de doi ani! Toader a clasificat întreg penitenciarul Raho…

5 VIDEO Dosarul șpăgilor explodează în PSD! Deputata PSD Jivan, audiată la DNA! Sunt așteptați Fifor și Cuc!

recomandări

Te ia DNA: Catalin Chereches

S-a lansat Milionarul pentru Android! Descarcă din Play Store

Dormitorul lui van Gogh e de închiriat pe Airbnb