Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Află detalii aici. De acord

Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 30 martie - 5 aprilie

Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Studio: marţi, 31 martie, ora 19.30 - "Revizorul", de Nikolai Vasilievici Gogol, regia Felix Alexa; miercuri, 20.00 - "Dineu cu proşti", de Francis Veber, regia Ion Caramitru; joi, 2 aprilie, ora 19.30 - "Revizorul", de Nikolai Vasilievici Gogol, regia Felix Alexa; vineri, 3 aprilie, ora 19.30 - "Bârfe, zvonuri şi minciuni", de Neil Simon, regia Ion Caramitru; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.30 - "Sinucigaşul", de Nikolai Erdman, regia Felix Alexa; duminică, 5 aprilie, ora 20.00 - "Scrisoarea", după "O scrisoare pierdută", de I.L. Caragiale, regia Horaţiu Mălăele;

Sala Pictura: marţi, 31 martie, ora 19.30 - "Micul infern", de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu; miercuri, 1 aprilie, ora 20.00 - "Allegro, ma non troppo", de Ion Minulescu, regia Răzvan Popa; joi, 2 aprilie, ora 20.00 - "Allegro, ma non troppo", de Ion Minulescu, regia Răzvan Popa; vineri, 3 aprilie, ora 20.00 - "Cinci femei de tranziţie", de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.30 - "Micul infern", de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu; duminică, 5 aprilie, ora 20.00 - "Fata din curcubeu", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar;

Sala Atelier: marţi, 31 martie, ora 20.00 - "Nebun din dragoste", de Sam Shepard, regia Claudiu Goga; miercuri, 1 aprilie, ora 19.30 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat; joi, 2 aprilie, ora 19.30 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat; vineri, 3 aprilie, ora 20.00 - "Anonimul veneţian", după "Anonimo veneziano", de Giuseppe Berto, regia Ion Caramitru; sâmbătă, 4 aprilie, ora 20.00 - "20 de ani în Siberia", după Aniţa Nandriş-Cudla, regia Sorin Misirianţu;

Sala Mică: vineri, 3 aprilie, ora 20.00 - "ActOrchestra", de creaţie colectivă, regia Horia Suru; duminică, 5 aprilie, ora 20.00 - "Dragoste în patru tablouri", de Lukas Barfuss, regia Elena Morar;

Sala Media: duminică, 5 aprilie, ora 10.00 - Teatrul Naţional pentru copii.

Teatrul Bulandra, Sala Toma Caragiu: luni, 30 martie, ora 20.00 - "Coada", de Israel Horovitz, regia Iarina Demian; marţi, 31 martie, ora 20.00 - "Coada", de Israel Horovitz, regia Iarina Demian; miercuri, 1 aprilie, ora 19.00 - "Oscar şi tanti Roz", de Eric Emmanuel Schmitt, regia Chris Simion; vineri, 3 aprilie, ora 19.00 - "Oscar şi tanti Roz", de Eric Emmanuel Schmitt, regia Chris Simion

Sala Liviu Ciulei: joi, 2 aprilie, ora 20.00 - "Before breakfast", de Eugene O’Neill, regia Popescu; vineri, 3 aprilie, ora 20.00 - "Contra progresului", de Esteve Soler, regia Bobi Pricop; sâmbătă, 4 aprilie, ora 20.00 - "Arlechino moare?", de Nikolai Evreinov, un atelier condus de Antoaneta Cojocaru; duminică, 5 aprilie, ora 19.00 - "Artă", de Yasmina Reza, regia Cristi Juncu.

Teatrul Odeon: Sala Studio - miercuri, 1 aprilie, ora 19.30 - "Viza de clown", de Saviana Stănescu, regia Alexandru Mihail; vineri, 3 aprilie, ora 19.30 - "Poveste despre tatăl meu", de Radu F. Alexandru, regia Gelu Colceag;

Sala Majestic: joi, 2 aprilie, ora 19.00 - "În container", de Constantin Cheianu, regia Cristian Ban; sâmbătă, 4 aprilie, ora 18.00 - "Copilăria lui Vivaldi", concepţie şi construcţie păpuşi Aurelia Olteanu, regia Monica Ciută; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "Casanova", după "Memoriile lui J. Casanova de Seingalt", scrise de el însuşi, regia Dragoş Galgoţiu; duminică, 5 aprilie, ora 18.00 - "Copilăria lui Vivaldi", concepţie şi construcţie păpuşi Aurelia Olteanu, regia Monica Ciută; duminică, 5 aprilie, ora 19.00 - "Un tramvai numit dorinţă", de Tennessee Williams, regia Dinu Cernescu.

Teatrul Nottara, Sala Horia Lovinescu: miercuri, 1 aprilie, ora 19.00 - "Fazanul", de George Feydeau, regia Alexandru Mâzgăreanu; vineri, 3 aprilie, ora 19.00 - "Un pic prea intim", de Rajiv Joseph, regia Cristi Juncu; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "Fazanul", de Georges Feydeau, regia Alexandru Mâzgăreanu; duminică, 5 aprilie, ora 19.00 - "Mult zgomot pentru nimic", de William Shakespeare, regia Diana Lupescu;

Sala George Constantin: vineri, 3 aprilie, ora 19.30 - "Aprilie, dimineaţa", de Mihai Ispirescu, regia Diana Lupescu; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.30 - "Aprilie, dimineaţa", de Mihai Ispirescu, regia Diana Lupescu; duminică, 5 aprilie, ora 19.30 - "Zeul măcelului", de Yasmina Reza, regia Claudiu Goga.

Teatrul de Comedie, Sala Radu Beligan: sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "Recontres", regia Dragoş Huluba; duminică, 5 aprilie, ora 19.00 - "Revizorul", de N.V. Gogol, regia Horaţiu Mălăele;

Sala Nouă: joi, 2 aprilie, ora 19.00 - "C.E.O.", de Stig Larsson, regia Vladimir Anton; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "C.E.O.", de Stig Larsson, regia Vladimir Anton; duminică, 5 aprilie, ora 19.00 - "Cea mai puternică", de August Strindberg, un spectacol-laborator condus de Antoaneta Cojocaru.

Teatrul Mic: joi, 2 aprilie, ora 19.00 - "Primăvara d-nei Stone la Roma", dramatizare de Martin Sherman după romanul omonim a lui Tennessee Williams, regia Liana Ceterchi; vineri, 3 aprilie, ora 19.00 - "Cum iubeşte cealaltă jumătate", de Alan Ayckbourn, regia Sanda Manu; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "Mata Hari", de Philippe Collas şi Eric Villedary, regia Liana Ceterchi; duminică, 5 aprilie, ora 19.00 - "Volpone", după Ben Jonson, regia Vlad Cristache.

Teatrul Foarte Mic: vineri, 3 aprilie, ora 19.00 - "Vania şi Sonia şi Masa şi Spike", de Christopher Durang, regia Horia Suru; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "Vania şi Sonia şi Masa şi Spike", de Christopher Durang, regia Horia Suru; duminică, 5 aprilie, ora 19.00 - "Zelda", de William Luce, un spectacol de Liana Ceterchi.

Teatrul Evreiesc de Stat (se joacă la Teatrul Mic): marţi, 31 martie, ora 19.00 - "Stele rătăcitoare", de Andrei Munteanu după Şalom Alehem, regia Andrei Munteanu; (se joacă la Teatrul Mic) miercuri, 1 aprilie, ora 19.00 - "Stele rătăcitoare", de Andrei Munteanu după Şalom Alehem, regia Andrei Munteanu.

Teatrul Masca: vineri, 3 aprilie, ora 19.00 - "Căsătoria"; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "Căsătoria"; duminică, 5 aprilie, ora 11.00 - "O locomotivă şi o gară", regia Mihai Mălaimare; duminică, 5 aprilie, ora 19.00 - "Negustoarea din Veneţia", regia Michele Modesto Casarin;

Sala Cafe-Teatru: sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "Parapanghelos", regia Mihai Mălaimare.

Teatrul Metropolis: miercuri, 1 aprilie, ora 19.00 - "Bădăranii", de Carlo Goldoni, regia Dan Tudor; joi, 2 aprilie, ora 19.00 - "Tartuffe sau Impostorul", de JBP Moliere, versiunea scenică Victor Ioan Frunză; vineri, 3 aprilie, ora 19.00 - "Visul unei nopţi de vară", de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ioan Frunză; sâmbătă, 4 aprilie, ora 16.00 - "Peretele", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "Peretele", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; duminică, 5 aprilie, ora 16.00 - "Peretele", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; duminică, 5 aprilie, ora 19.00 - "Peretele", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar.

Godot Cafe-Teatru: luni, 30 martie, ora 21.00 - "Dragostea durează trei ani", de Frederic Beigbeder, regia Chris Simion; marţi, 31 martie, ora 20.00 - "Testosteron", de Andrzej Saramonowicz, regia Zalan Zakarias; miercuri, 1 aprilie, ora 20.00 - "Trişorii", după Conor McPherson; vineri, 3 aprilie, ora 19.00 - "Happy end", de Zsolt Poszgai, regia Alexandru Bogdan; vineri, 3 aprilie, ora 22.00 - "Noi 4", de Lia Bugnar, regia Dorina Chiriac; sâmbătă, 4 aprilie, ora 11.00 - "Little Impro", teatrul de improvizaţie pentru copii; sâmbătă, 4 aprilie, ora 15.00 - "Masculin/Feminin", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "Bella şi cavalerul fără nume", de Oliver Emanuel, regia Vladimir Anton; sâmbătă, 4 aprilie, ora 22.00 - "Nişte fete", de Neil LaBute, regia Cristi Juncu; duminică, 5 aprilie, ora 15.00 - "Fă-mi loc!", de Anthony Michineau, regia Radu Beligan; duminică, 5 aprilie, ora 19.00 - "Jurnalul lui Adam şi al Evei", de Mark Twain, regia Eugen Gyemant; duminică, 5 aprilie, ora 21.30 - "MotherFucker with the Hat", de Stephen Adly Guirgis, regia Adriana Zaharia;

Godot SubScenă: vineri, 3 aprilie, ora 19.00 - "O seară altfel", de Andrei Ciopec.

Teatrul Act: marţi, 31 martie, ora 19.00 - "Dumnezeul de a doua zi", de Mimi Brănescu, regia Claudiu Goga; vineri, 3 aprilie, ora 19.00 - "Cockoşi", de Mike Bartlett, regia Horia Suru.

Unteatru: vineri, 3 aprilie, ora 19.00 - "Poezia visului", de Emil Botto, regia Miriam Răducanu; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "Cinci ore cu Mario", de Miguel Delibes, regia Mariana Cămărăşan.

În Culise: luni, 30 martie, ora 20.00 - "Poveşti despre tine", regia Cristian Bajora; marţi, 31 martie, ora 20.00 - "Spectatorul condamnat la moarte", regia Cristian Bajora; miercuri, 1 aprilie, ora 19.00 - "iELE" - show de improvizaţie, trupa iELE; joi, 2 aprilie, ora 19.00 - "Proştii sub clar de lună", regia Cristian Bajora; vineri, 3 aprilie, ora 18.00 - "Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu", regia Cristian Bajora; vineri, 3 aprilie, ora 21.00 - "Scrisoare către Rita" - the show; sâmbătă, 4 aprilie, ora 18.00 - "Să nu mă uiţi"; sâmbătă, 4 aprilie, ora 21.00 - Stand-up comedy; duminică, 5 aprilie, ora 15.00 - "Common Lives", regia Cristian Bajora; duminică, 5 aprilie, ora 18.00 - "Ghengbeng", scenografie Iulian Popescu; duminică, 5 aprilie, ora 21.00 - "Clinica Sinucigaşilor", regia Cristian Bajora.

Teatrul Luni: miercuri, 1 aprilie, ora 19.30 - "Capete înfierbântate. 13-15 iunie 1990", de Mihaela Michailov & David Schwartz, scenografia Adrian Cristea/Adela Iacoban.

Teatrul de Artă: joi, 2 aprilie, ora 20.15 - "Venus învăluită în blană", regia Daniel Grigore-Simion; duminică, 5 aprilie, ora 20.15 - "Fă tu primul pas", regia Andrei Munteanu;

Teatrul Mignon: luni, 30 martie, ora 10.00 - "I.O.N.A.", regia Danni Ionescu; marţi, 31 martie, ora 19.30 - "Kean", regia Mihai Nițu; vineri, 3 aprilie, ora 19.30 - "Iubitafizica", regia Cristina Andreea Ion.

Teatrul Elisabeta: luni, 30 martie, ora 20.00 - "Oscar şi Tanti Roz", regia Ştefan Ruxandra; joi, 2 aprilie, ora 19.00 - "Fraţii Karamazov", regia Bogdana Darie; vineri, 3 aprilie, ora 19.00 - "Boeing Boeing", de Marc Camoletti, regia Şerban Puiu; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "Spovedanie în faţa luminii", regia Eugenia Şerban şi Constantin Radoaca; duminică, 5 aprilie, ora 16.00 - "Doamne, ce măcel!", de Yasmina Reza, regia Lucian Giurchescu.

Teatrul de pe Lipscani, Sala Mare: luni, 30 martie, ora 19.00 - "În valea cu parfum de flori şi zumzet de albine...", regia Horaţiu Mălăele; marţi, 31 martie, ora 19.00 - "Jocul vieţii şi al morţii", regia Horaţiu Mălăele; joi, 2 aprilie, ora 19.30 - "Studii despre iubire", regia Chris Simion; sâmbătă, 4 aprilie, ora 11.00 - "Magie într-un pahar cu apă", regia Ivona Boitan.

Teatrul de Revistă Constantin Tănase: sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.00 - "Sosesc deseară", regia Nae Cosmescu; duminică, 5 aprilie, ora 19.00 - "Vivat Revista", regia Cezar Ghioca.

Creart - Centrul de Creaţie Artă şi Tradiţie al Municipului Bucureşti, Sala Teatrelli: duminică, 5 aprilie, ora 20.00 - "Plăcintă cu mere", de Issac Buton, regia Dan Tudor.

Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari: marţi, 31 martie, ora 10.00 - "Prinţesa şi Broscoiu", regia Decebal Marin; miercuri, 1 aprilie, ora 10.00 - "Croitoraşul cel viteaz", regia Daniel Stanciu; joi, 2 aprilie, ora 10.00 - "Mica serenă", regia Gabriel Apostol; sâmbătă, 4 aprilie, ora 10.00 - "Pinocchio", regia Cristian Pepino; sâmbătă, 4 aprilie, ora 12.00 - "Pinocchio", regia Cristian Pepino; duminică, 5 aprilie, ora 10.00 - "Prinţesa şi Broscoiul", regia Decebal Marin; duminică, 5 aprilie, ora 12.00 - "Prinţesa şi Broscoiul", regia Decebal Marin.

Teatrul Ion Creangă (se joacă la Teatrul Ţăndărică): luni, 30 martie, ora 10.00 - "Un lup, o capră şi trei iezi", de Monica Patriciu, după Ion Creangă, regia Cornel Todea; (se joacă la Teatrul Excelsior) marţi, 31 martie, ora 10.00 - "Insula misterioasă", de Elise Wilk după Jules Verne, regia Theodor-Cristian Popescu; (se joacă la Teatrul Excelsior) marţi, 31 martie, ora 18.00 - "Rotocol", de Anca Zmafirescu şi Alexandrina Halic.

Teatrul Excelsior: miercuri, 1 aprilie, ora 18.00 - 25 de ani de Excelsior; sâmbătă, 4 aprilie, ora 19.30 - "Răţuşca cea urâtă", dramatizare de Maria Manolescu, după basmul lui Hans Christian Andersen, regia Mihai Manolescu; duminică, 5 aprilie, ora 12.30 - "Răţuşca cea urâtă", dramatizare de Maria Manolescu, după basmul lui Hans Christian Andersen, regia Mihai Manolescu.

Teatrul de Operă pentru copii: luni, 30 martie, ora 11.00 - "Pimpinone"; marţi, 31 martie, ora 11.00 - "Pimpinone"; miercuri, 1 aprilie, ora 11.00 - "Pimpinone"; vineri, 3 aprilie, ora 15.00 - "Hansel şi Gretel"; sâmbătă, 4 aprilie, ora 11.00 - "Graţie şi Piruete în Poante", Liceul de Coregrafie Floria Capsali; duminică, 5 aprilie, ora 11.00 - "Pasărea albastră", Şcoala de Balet Educa; duminică, 5 aprilie, ora 17.00 - "S-au furat poveştile", Smart Art Association.

 


Trimite pe WhatsApp

Citește și:

populare
astăzi

1 BREAKING Adversarii lui Kovesi au reușit să convingă Bruxellesul: Ea este cea mai bună alegere pentru șefia Pa…

2 ALERTĂ Ce au hotărât „cele 5 fete bune” care-l judecă pe Dragnea. Procesul va dura foarte puțin! Moment-CHEIE …

3 VIDEO Voi vedeți ce se întâmplă acum la Secția 17 de Poliție?

4 ALERTĂ Liviu Avram, mesaj în miez de noapte pentru Dăncilă: „Cât de vakă poți să fii?”

5 EXCEPȚIONAL! Lovitură MORTALĂ pentru PSD! Acest articol despre Kovesi a apărut într-un ziar din țara care va g…

recomandări

Te ia DNA: Dinu Pescariu

S-a lansat Milionarul pentru Android! Descarcă din Play Store

Cascadorii halucinante pe skiuri