Cum arată BMW-ul ucrainean echipat cu rachete Grad VIDEO

Un automobil BMW seria 3 a fost modificat în așa fel încât să poată lansa racete Grad de 122 mm, arată un cont de X care monitorizează armele folosite în războiul din Ucraina.

BMW echipat cu rachete Grad FOTO X @OSINtechnical

BMW echipat cu rachete Grad FOTO X @OSINtechnical

Potrivit contului OSINtechnical, vehiculul a fost surprins în acțiune lângă orașul Bahmut, un oraș din regiunea Donețk (estul Ucrainei) aflat din mai sub ocupație rusească.

„Bahmut, forțele ucrainene din Brigada 114 TDF au desfășurat un BMW seria 3 cu MLRS, văzut aici bombardând pozițiile rusești la est de Klișciivka cu rachete Grad de 122 mm”, transmite OSINTtechnical.

Klișchiivka, un sat situat la sud de Bahmut către direcția Horlivka, este scena unor lupte grele între ucraineni și ruși.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Hopa! / Oamenii de afaceri acuzați de dare de mită în dosarul lui Ciprian Ciucu...

2 „Singura în stare a explica ce n-am înțeles de la început” / CTP, „ipoteză care arată a conspiraționism” despre Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Moscova, sub asaltul dronelor ucrainene. Revoltă populară și reacția propagandei Kremlinului

5 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...