Fostul medic al echipei naţionale Florin Brătilă a murit

Fostul medic al echipei naţionale Florin Brătilă a murit

Fostul medic al echipei naţionale de fotbal a României din anii '80, Florin Brătilă, a încetat din viaţă la vârsta de 74 de ani, a anunţat, luni, pe site-ul oficial Federaţia Română de Fotbal.

Fostul medic al echipei naţionale Florin Brătilă a murit (Imagine: Shutterstock)

Doctorul Florin Brătilă, decedat sâmbătă, a fost directorul Insitutului Naţional de Medicină Complementară şi Alternativă, director în medicină şi profesor de acupunctură.

În perioada 1972-1986, a fost medicul clubului Sportul Studenţesc, iar în perioada 1985-1986 a fost medic al primei reprezentative de fotbal a României şi al lotului olimpic de fotbal. După 1990, a colaborat cu Federaţia Română de Atletism pentru acordarea de asistenţă medicală de specialitate.

Înmormântarea va avea loc, marţi, de la ora 13.00, la cimitirul Bellu.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?