Iohannis: Voi discuta cu președintele Băsescu detaliile instituționale ale preluării mandatului de șef al statului

Iohannis: Voi discuta cu președintele Băsescu detaliile instituționale ale preluării mandatului de șef al statului

Președintele ales, Klaus Iohannis, confirmă că va avea o întâlnire miercuri la Palatul Cotroceni cu Traian Băsescu, arătând că va discuta cu acesta detaliile instituționale ale predării-preluării mandatului de șef al statului.

"În această seară, la ora 17,00, voi avea cu președintele Traian Băsescu o întâlnire la Palatul Cotroceni, în cadrul căreia vom discuta detaliile instituționale ale predării-preluării mandatului de președinte al României", a scris Klaus Iohannis pe Facebook.

El arată că duminică, 21 decembrie, după învestirea sa în Parlament, va avea loc la Cotroceni o scurtă ceremonie festivă care va marca transferul mandatului între cei doi președinți.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Iranul a umblat la „cutia cu maimuțe”?

2 Uite un caz despre ce înseamnă școală și justiție în Ro...

3 Un secret bine păzit, inexpugnabil, al Iranului

4 Ce se întâmplă oare? / Un editorial care dă de gândit despre PSD. S-a format masa critică pentru măturarea grupării Ciolacu-Grindeanu?

5 Onestitate marca USR...