Liga I: Concordia Chiajna - CFR Cluj 1-2

CFR Cluj a învins-o în deplasare pe Concordia Chiajna cu scorul de 2-1 (1-1), vineri, în primul meci din etapa a 14-a a Ligii I, cea dintâi a returului.

Concordia a deschis scorul prin Neluț Roșu (34 — penalty), fost jucător al clujenilor, dar CFR a restabilit egalitatea peste doar patru minute, prin Cristian Bud (38). Atacantul francez Billel Omrani, intrat în minutul 59, a marcat golul victoriei pentru oaspeți (71).

CFR a acuzat și anularea eronată a unui gol, marcat de Cristian Bud (65), pentru o presupusă poziție de ofsaid.

Concordia a ajuns la patru etape fără victorie (2 egaluri, 2 eșecuri). Ilfovenii au o singură victorie acasă în acest campionat, pe 13 august, 1-0 cu Gaz Metan Mediaș.

În prima etapă, CFR s-a impus cu 2-0 în fața Concordiei.

CS Concordia Chiajna — CFR 1907 Cluj 1-2 (1-1), Stadion "Concordia" — Chiajna
Au marcat: Neluț Roșu (34 — penalty), respectiv Cristian Bud (38), Billel Omrani (71).
Arbitru: Ovidiu Hațegan (Arad); arbitri asistenți: Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezervă: Cătălin Popa (Pitești)
Observatori: Alexandru Deaconu (București) — CCA, Mircea Călin (București) — LPF

2 Urmează bomba acestor alegeri? / AUR nu îndeplinește „o condiție de fond, determinantă” și toate candidaturile ar putea fi respinse!