Primar PSD prins la volanul unui camion cu lemne de furat!

Primar PSD prins la volanul unui camion cu lemne de furat!

Primarul recent reales al comunei muscelene Vlădeşti, pesedistul Cristian Dică-Hristu, a fost surprins, recent, de agenţi ai Poliţiei argeşene, la volanul unui camion de mare tonaj, burduşit cu buşteni pentru care nu avea documente legale de provenienţă, scrie  argesulonline.ro . Anterior alegerii sale în funcţia de primar al comunei Vlădeşti, dl Dică-Hristu a practicat meseria de şofer. Deci, cel puţin permis de conducere în regulă avea. Acte pentru lemne, însă, nu, ceea ce poate însemna că buştenii respectivi au fost tăiaţi în mod ilegal.

„În ziua de 27 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Ordine Publică – Biroul Combaterea Delictelor Silvice au acționat, în localitatea Corbi, pe linia combaterii sustragerii, transportului și comercializării de material lemnos fără forme legale, ocazie cu care au depistat un bărbat de 57 de ani, din Vlădești, care transporta, cu un ansamblu auto format din autoutilitară cu macara și remorcă, cantitatea totală de 38,73 mc de material lemnos, fără documente legale de proveniență”, a informat biroul de presă al Poliţiei Argeş.



populare
astăzi

1 Documente / Această turnătoare a fost timp de 10 ani membră CNA...

2 „15.000 de euro în numerar, 4.000 de euro în bijuterii. Eram furioasă”

3 Stupoare la Chișinău după rezultatele unui sondaj realizat în România. Jurnalist: „Nu pot să înțeleg această combinație de trădare și spaimă”

4 Ce ar putea fi misterioasa aeronavă care s-a prăbușit recent lângă baza Area 51

5 Românul care l-a consiliat pe Trump anunță ce li se pregătește rușilor și coreenilor. „N-are nicio problemă să recurgă la metode foarte dure”