Tentativă de jaf la o agenţie bancară din sectorul 2; suspectul a fugit

Tentativă de jaf la o agenţie bancară din sectorul 2; suspectul a fugit

O tentativă de jaf s-a înregistrat, vineri, la o agenţie bancară din sectorul 2 al Capitalei, poliţiştii efectuând cercetări pentru identificarea suspectului, care a fugit.

"Angajaţii unei instituţii bancare de pe raza sectorului 2 au sesizat faptul că în incinta sucursalei a intrat un bărbat care le-a solicitat angajaţilor banii din casierie, având asupra sa un obiect ce părea înţepător. Unul dintre angajaţi a intervenit şi l-a împins spre ieşire, bărbatul fugind", se precizează într-un comunicat al Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti.

Conform aceleiaşi surse, nimeni nu a fost rănit în urma incidentului şi nu s-au sustras valori.

Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru tentativă de tâlhărie şi efectuează cercetări pentru identificarea suspectului. AGERPRES


populare
astăzi

1 DOCUMENT Prima chestie care apare despre Bolojan...

2 George Simion îl dă în gât pe Ponta: „E în SUA, cu Sebastian Ghiță și Maior, încearcă să ajungă la Administrația Trump”

3 Serviciile au întors armele și-l fierb la foc mic pe Georgescu? / O nouă zi, noi dezvăluiri...

4 Marius Oprea sugerează că un apropiat al lui Călin Georgescu, Bogdan Vacusta, ar fi agent GRU

5 Portret / Drumul lui Ilie Bolojan spre politica înaltă a început de jos, fiind marcat de ambiția eficienței și încăpățânare