Toader, despre evaluarea lui Lazăr: Raportul e structurat pe cinci capitole şi are 63 de pagini

Toader, despre evaluarea lui Lazăr: Raportul e structurat pe cinci capitole şi are 63 de pagini

Ministrul Justiţiei, Tudorel Toader, a precizat miercuri că raportul privind activitatea managerială a procurorului general, Augustin Lazăr, este structurat pe cinci capitole şi are în total 63 de pagini.

"Raportul este structurat pe cinci capitole, pe cinci părţi. Prima parte se referă la baza juridică, temeiul legal. Partea a doua se referă la premizele acestui raport. Partea a treia - la evaluare în sine. Partea a patra - concluzii. Partea a cincea - propuneri. Raportul are 63 de pagini", a declarat Tudorel Toader la Ministerul Justiţiei.

Toader prezintă miercuri raportul privind activitatea managerială a procurorului-şef al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?