Un angajat al Centrului de Detenţie Craiova - confirmat pozitiv la testul pentru noul coronavirus

Un angajat al Centrului de Detenţie Craiova a fost confirmat pozitiv la testul efectuat pentru SARS-CoV-2, informează luni Administraţia Naţională a Penitenciarelor (ANP).

"Acesta a exercitat atribuţii de serviciu în sectorul operativ, cu purtarea echipamentului de protecţie. În conformitate cu prevederile metodologiei de intervenţie a sistemului penitenciar, angajaţii identificaţi contacţi au fost scoşi din serviciu şi vor rămâne la domiciliu. Se menţine aplicarea măsurilor de prevenţie, inclusiv a monitorizării medicale a persoanelor internate, până la acest moment nefiind identificată simptomatologie specifică", precizează ANP.

Administraţia Centrului implementează, de asemenea, recomandările Direcţiei de Sănătate Publică Dolj. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?