Un ofiţer SPP, aghiotant al lui Daniel Constantin, a murit după ce a intrat în mare, la Neptun

Un ofiţer din cadrul Serviciului de Pază şi Protecţie, în vârstă de 30 de ani, unul dintre aghiotanţii vicepremierului Daniel Constantin, a murit, luni după-amiază, după ce a intrat în mare în dreptul staţiunii Neptun şi nu a mai ieşit la mal, trupul său fiind scos din apă de către scafrandri.

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Dobrogea, în jurul orei 16.30, autorităţile au fost sesizate că un bărbat a intrat în mare în dreptul staţiunii Neptun şi nu a mai revenit la mal, transmite corespondentul MEDIAFAX.

La faţa locului, s-au deplasat scafandri din cadrul ISU Dobrogea, care, după căutări ce au durat mai bine de o oră, au reuşit să găsească trupul bărbatului respectiv.

El a fost adus la mal, iar cadrele medicale sosite la faţa locului nu au putut face nimic pentru a-l salva, confirmând decesul bărbatului.

Potrivit unor surse oficiale, bărbatul mort la Neptun este ofiţer în cadrul Serviciului de Pază şi Protecţie şi este unul dintre aghiotanţii vicepremierului Daniel Constantin . El era la mare în concediu împreună cu prietena sa, au mai precizat sursele citate.

Corpul neînsufleţit a fost dus la morgă pentru efectuarea necropsiei şi stabilirea cauzei decesului.

Bărbatul decedat avea 30 de ani şi era din judeţul Prahova.

 


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică

3 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

4 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

5 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă