Val de rețineri DNA la ANAF Constanța

Val de rețineri DNA la ANAF Constanța

Procurorii DNA Constanța l-au reținut pentru 24 de ore pe Ionuț Adrian Fotin, inspector în cadrul Direcției Regionale Antifraudă Fiscală Constanța, acuzat de luare de mită, potrivit unui comunicat al instituției. DNA susține că angajatul ANAF ar fi primit 2.000 de lei de la reprezentantul unei firme din Constanța pe care o controla, plus promisiunea de a mai primi încă 4.000 de lei.

Procurorii vor cere arestarea preventivă pentru 30 de zile a angajatului Fiscului.

În 20 octombrie, procurorii DNA Constanța reținuseră alți doi inspectori ANAF pe care i-au prins în flagrant în timp ce primeau câte 4.000 de lei de la administratorul unei firme. Cei doi inspectori, Mihai Bușu și Stere Anagnoste, sunt acuzați de luare de mită.


populare
astăzi

1 Mini-autostrada Clujului, pregătită de inaugurare. Imagini de pe șantierul primului drum expres din nord-vestul României

2 BREAKING „De ce să sufere toată România din cauza celor 1.000 de șmecheri?” / Iancu Guda a publicat lista cu cei mai mari 1000 de datornici la stat

3 Surprinzătoarea postare a Ambasadei SUA la București...

4 România, Ciolacu, decembrie / „Goluri temporare de casă consecutive în Trezorerie”

5 VIDEO Priviți, accidentul cu șase mașini de pe Autostrada Soarelui, filmat de camera de la bordul unui vehicul