Victor Ponta, audiat la DNA în dosarul Dragnea/TelDrum

Victor Ponta este audiat, vineri, la DNA, in dosarul Tel Drum, spun surse judiciare. Audierea are loc dupa ce fostul premier a publicat joi, pe contul lui de Facebook, o ordonanta a DNA in care se precizeaza ca a avut calitatea de martor intr-un dosar in care a fost acuzat de Liviu Dragnea ca este denuntator.

"Poate o sa-mi aduca noroc, ca ati vazut ca martoriii in dosarul asta, unul e sef la ANCOM, unul e ministru de Finante", a afirmat Ponta la sosirea la DNA, potrivit News.ro.

La inceputul lunii februarie, liderul PSD, Liviu Dragnea, l-a acuzat pe Victor Ponta ca, alaturi de Dan Sova si Teodor Nitulescu, este denuntator in dosarul Tel Drum. "Turnatorii din dosar ii stiu. Sova, Ponta, Nitulescu", a spus Dragnea, la Romania TV.

A doua zi, Ponta a anuntat ca a depus o solicitare la DNA pentru a-i fi precizata calitatea in care a fost audiat in dosarul lui Liviu Dragnea si a cerut ca acesta sa-si dea demisia din fruntea PSD, daca se adevereste ca a avut calitatea de martor.


populare
astăzi

1 „A devenit partidul capitalistului” / Sfârșitul unuia dintre cei mai importanți actori politici care au dominat România din 1990?

2 O informație care dă fiori...

3 DIICOT i-a identificat pe actorii implicați în scandalul fotografiilor trucate publicate de Lasconi: cine a regizat întâlnirea

4 Povestea spioanei FSB care s-a îndrăgostit de o americancă infiltrată în serviciile ucrainene

5 Viața secretă a Iranului, între chefuri de noapte și operații estetice. „Oamenii reușesc în privat să trăiască dincolo de restricții“