VIDEO Distracție în Spitalul Botoșani, la secția unde sunt internate cadre medicale cu COVID-19

Poliţiştii din Botoşani au demarat o anchetă pentru zădărnicirea combaterii bolilor, după ce mai multe cadre medicale diagnosticate cu COVID-19 şi internate pe Secţia de Boli Infecţioase a Spitalului Judeţean de Urgenţă "Mavromati" s-au adunat într-un salon şi au început să cânte.

Imaginile cu cele zece persoane au fost postate pe reţelele de socializare, iar reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Botoşani s-au autosesizat. Potrivit Agerpres, ancheta se desfăşoară in rem, urmând ca fiecare persoană participantă la acţiunea respectivă să fie identificată şi audiată.

"Ne-am sesizat din oficiu cu privire la săvârşirea infracţiunii de zădărnicirea combaterii bolilor. În continuare se efectuează cercetări pentru această faptă, urmând ca în funcţie de rezultatul acestora să fie dispuse măsuri conform prevederilor legale", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Botoşani, Delia Nenişcu. Imaginile video apărute pe reţelele de socializare surprind mai multe persoane care parodiază piesa "Hai la Botoşani!", intepretată de trupa "Fetele din Botoşani".


 



 


populare
astăzi

1 Primul general român care spune pe bune ce se întâmplă

2 SURSE Lista miniștrilor din Cabinetul Tomac. Cine sunt favoriții pentru portofoliile-cheie în Guvernul propus de Nicușor Dan

3 Țara în care am ajuns să trăim...

4 SURSE S-a aflat formula viitorului Executiv. Cum ar putea arăta Guvernul condus de Eugen Tomac

5 Amănunte care dau fiori despre explozia dronei din Portul Constanța...