Programul teatrelor bucureştene în perioada 27 octombrie - 2 noiembrie

Programul principalelor teatre bucureştene în perioada 27 octombrie - 2 noiembrie:

Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Atelier: marţi, 28 octombrie, ora 18.30 - "Profu' de religie" (FNT), de Mihaela Michailov, regia Bobi Pricop; marţi, 28 octombrie, ora 21.00 - "Profu' de religie" (FNT), de Mihaela Michailov, regia Bobi Pricop; miercuri, 29 octombrie, ora 19.00 - "Familia Tot" (FNT), de Istvan Orkeny, regia Bocsardi Laszlo; joi, 30 octombrie, ora 20.00 - "Familia Tot" (FNT), de Istvan Orkeny, regia Bocsardi Laszlo; vineri, 31 octombrie, ora 20.00 - "Cinci femei de tranziţie", de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 19.30 - "Omul cu mârţoaga", de George Ciprian, regia Anca Bradu; duminică, 2 noiembrie, ora 19.30 - "Omul cu mârţoaga", de George Ciprian, regia Anca Bradu;

Sala Studio: miercuri, 29 octombrie, ora 20.30 - "Donka - o scrisoare către Cehov" (FNT), de Daniele Finzi Pasca, regia Daniele Finzi Pasca; joi, 30 octombrie, ora 20.30 - "Donka - o scrisoare către Cehov" (FNT), de Daniele Finzi Pasca, regia Daniele Finzi Pasca; vineri, 31 octombrie, ora 20.00 - "Revizorul", de Nikolai Vasilievici Gogol, regia Felix Alexa; duminică, 2 noiembrie, ora 19.00 - "Acasă, în miezul verii" (FNT), de Tracy Letts, regia Claudiu Goga;

The Small Hall: joi, 30 octombrie, ora 20.00 - "ActOrchestra" de creaţie colectivă, regia Horia Suru; vineri, 31 octombrie, ora 20.00 - "ActOrchestra" de creaţie colectivă, regia Horia Suru;

Sala Pictura: vineri, 31 octombrie, ora 20.30 - "Cabaret" (FNT), de Joe Masteroff, regia Răzvan Mazilu; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 18.00 - "Cabaret" (FNT), de Joe Masteroff, regia Răzvan Mazilu; duminică, 2 noiembrie, ora 20.00 - "Omul care a văzut moartea", de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor;

Sala Media: duminică, 2 noiembrie, ora 11.00 - Teatrul Naţional pentru copii.

Teatrul Bulandra, Studio Space: luni, 27 octombrie, ora 20.00 - "Pescăruşul", de A.P. Cehov, un spectacol laborator condus de Antoaneta Cojocaru;

Sala "Toma Caragiu": miercuri, 29 octombrie, ora 21.00 - "Oidip", de Silviu Purcărete, regia Silviu Purcărete; joi, 30 octombrie, ora 18.00 - "Oidip", de Silviu Purcărete, regia Silviu Purcăret; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 18.30 - "Ivanov", de A.P. Cehov, regia Andrei Şerban;

Sala "Liviu Ciulei": vineri, 31 octombrie, ora 19.00 - "La grande magia", de Eduardo de Filippo, regia Elie Malka; duminică, 2 noiembrie, ora 19.00 - "Căsătoria", de N.V. Gogol, regia Yuri Kordonski.

Teatrul Odeon, Sala Studio: luni, 27 octombrie, ora 18.00 - "Contra democraţiei", de Esteve Soler, regia Alexandru Dabija; marţi, 18 octombrie, ora 18.30 - "Tipografic majuscul", un spectacol de Gianina Cărbunariu, coregrafia Florin Fieroiu; miercuri, 29 octombrie, ora 17.00 - "Tipografic majuscul", un spectacol de Gianina Cărbunariu, coregrafia Florin Fieroiu; miercuri, 29 octombrie, ora 20.30 - "Tipografic majuscul", un spectacol de Gianina Cărbunariu, coregrafia Florin Fieroiu; joi, 30 octombrie, ora 20.30 - "În trafic", de Alina Nelega, regia Alina Nelega; vineri, 31 octombrie, ora 18.30 - "În trafic", de Alina Nelega, regia Alina Nelega; vineri, 31 octombrie, ora 21.00 - "În trafic", de Alina Nelega, regia Alina Nelega; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 21.00 - "Parallel", de Sinko Ferenc şi Leta Popescu, regia Sinko Ferenc şi Leta Popescu; duminică, 2 noiembrie, ora 11.00 - "Parallel", de Sinko Ferenc şi Leta Popescu, regia Sinko Ferenc şi Leta Popescu; duminică, 2 noiembrie, ora 21.00 - "Parallel", de Sinko Ferenc şi Leta Popescu, regia Sinko Ferenc şi Leta Popescu;

Sala Majestic: luni, 27 octombrie, ora 19.30 - "Câştigul dracului", de Radu Afrim, regia Radu Afrim; marţi, 28 octombrie, ora 18.00 - "Câştigul dracului", de Radu Afrim, regia Radu Afrim; marţi, 28 octombrie, ora 20.30 - "Câştigul dracului", de Radu Afrim, regia Radu Afrim; miercuri, 29 octombrie, ora 19.00 - "Gaiţele", de Alexandru Kiriţescu, regia Alexandru Dabija; joi, 30 octombrie, ora 19.00 - "Şefele", de Werner Schwab, regia Sorin Militaru; vineri, 31 octombrie, ora 18.00 - "Sânziana şi Pepelea", de Vasile Alecsandri, regia Alexandru Dabija; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 18.00 - "Sânziana şi Pepelea", de Vasile Alecsandri, regia Alexandru Dabija.

Teatrul Nottara, Sala "Horia Lovinescu": joi, 30 octombrie, ora 18.30 - "Noul locatar", de Eugene Ionesco, un spectacol de Gabor Tompa; vineri, 31 octombrie, ora 18.00 - "Noul locatar", de Eugene Ionesco, un spectacol de Gabor Tompa;

Sala "George Constantin": luni, 27 octombrie, ora 17.00 - "Amalia respiră adânc", de Alina Nelega, regia Tudor Lucanu; marţi, 28 octombrie, ora 20.30 - "Amalia respiră adânc", de Alina Nelega, regia Tudor Lucanu; miercuri, 29 octombrie, ora 19.00 - "Trilogia Aureliu Manea", după texte de Aureliu Manea, regia Gabor Tompa; joi, 30 octombrie, ora 18.00 - "Trilogia Aureliu Manea", după texte de Aureliu Manea, regia Gabor Tompa; joi, 30 octombrie, ora 21.00 - "Trilogia Aureliu Manea", după texte de Aureliu Manea, regia Gabor Tompa; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 19.30 - "Aniversarea", de Thomas Vinterberg şi Mogens Rukov, regia Vlad Massaci; duminică, 2 noiembrie, ora 19.30 - "Zeul Măcelului", de Yasmina Reza, regia Claudiu Goga.

Teatrul de Comedie, Sala "Radu Beligan": joi, 30 octombrie, ora 19.00 - "Tartuffe", de Moliere, regia Laszlo Bocsardi; vineri, 31 octombrie, ora 19.00 - "Avarul îndrăgostit", de Cristian Juncu, după Moliere, regia Vlad Massaci; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 19.00 - "Bani din cer", de Ray Cooney, regia Horaţiu Mălăele; duminică, 2 noiembrie, ora 19.00 - "Revizorul", de N.V. Gogol, regia Horaţiu Mălăele;

Sala Nouă: luni, 27 octombrie, ora 19.00 - "Amintiri din epoca de şcoală", de Mihaela Michailov; joi, 30 octombrie, ora 19.00 - "Amintiri din epoca de şcoală", de Mihaela Michailov.

Teatrul de Revistă "C. Tănase", Sala Savoy: vineri, 31 octombrie, ora 19.00 - "Sosesc deseară".

Teatrul Mic: joi, 30 octombrie, ora 19.00 - "Pensiune completă", de Pierre Chesnot, regia Gelu Colceag; vineri, 31 octombrie, ora 19.00 - "Băieţii de aur", de Neil Simon, regizori de platou Petre Moraru/Niki9 Ieremciuc; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 19.00 - "Mutter Courage", în româneşte de Victor Scoradeţ, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză; duminică, 2 noiembrie, ora 19.00 - "Primăvara d-nei Stone la Roma", dramatizare de Martin Sherman.

Teatrul Foarte Mic: marţi, 28 octombrie, ora 19.00 - "Platforma de Teatru Educaţional"; miercuri, 19 octombrie, ora 19.00 - "Platforma de Teatru Educaţional"; joi, 30 octombrie, ora 19.00 - "Livada de vişini", după A.P. Cehov, regia Gelu Colceag şi Tania Filip; vineri, 31 octombrie, ora 19.00 - "Somnoroasa aventură", de Teodor Mazilu, regia Vlad Stănescu; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 19.00 - "Numele", de Jon Fosse, regia Vlad Cristache; duminică, 2 noiembrie, ora 19.00 - "Numele", de Jon Fosse, regia Vlad Cristache.

Teatrul Act: marţi, 28 octombrie, ora 19.00 - "Fidelitate", de Chazz Palminteri, regia Dragoş Campan; miercuri, 29 octombrie, ora 19.00 - "Păi... despre ce vorbim noi aici, domnule?", de Cătălin Ştefănescu, regia Alexandru Dabija; joi, 30 octombrie, ora 19.00 - "Păi... despre ce vorbim noi aici, domnule?, de Cătălin Ştefănescu, regia Alexandru Dabija; vineri, 31 octombrie, ora 21.00 - "Păi... despre ce vorbim noi aici, domnule?, de Cătălin Ştefănescu, regia Alexandru Dabija.

Teatrul Evreiesc de Stat: joi, 30 octombrie, ora 17.30 - "Cu cărţile deschise - Badenheim 1939", de Ahron Appelfeld, regia Andrei Munteanu; joi, 30 octombrie, ora 19.00 - "Parchează maşina la Harvard!", de Israel Horovitz, regia Horea Popescu; vineri, 31 octombrie, ora 19.00 - "Tragedie dentară", de Jean-Claude Grumberg, regia Felix Alexa.

Teatrul Masca: joi, 30 octombrie, ora 20.00 - "Actorul", regia Anca Dana Florea; vineri, 31 octombrie, ora 19.00 - "Vicleniile lui Scapino", regia Mihai Mălaimare; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 19.00 - "Slugă la doi stăpâni", regia Mihai Mălaimare; duminică, 2 noiembrie, ora 19.00 - "Neguţătoarea din Veneţia", regia Michele Modesto Casarin.

În Culise: luni, 27 octombrie, ora 20.00 - "Monoloagele vaginului", regia Mona Gavrilaş.

Tetarul Metropolis: luni, 27 octombrie, ora 20.00 - "Tartuffe sau Impostorul", de JBP Moliere, versiunea scenică Victor Ioan Frunză; marţi, 28 octombrie, ora 20.30 - "Tartuffe sau Impostorul", de JBP Moliere, versiunea scenică Victor Ioan Frunză; miercuri, 29 octombrie, ora 20.30 - "Vocea umană", de Jean Cocteau, regia Sandu Manu; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 16.00 - "Peretele", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 19.00 - "Peretele", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; duminică, 2 noiembrie, ora 19.00 - "Visul unei nopţi de vară", de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză.

Godot Cafe-Teatru: luni, 27 octombrie, ora 20.00 - "Un cuplu ciudat", de Neil Simon, regia Doina Antohi; marţi, 28 octombrie, ora 21.00 - "Ce ne spunem când nu ne vorbim", de Chris Simion, regia Chris Simion; miercuri, 29 octombrie, ora 20.00 - "Carpathian Garden", de Radu Iacoban; joi, 30 octombrie, ora 19.00 - "Romantic Fools", de Rich Orloff, regia Toma Dănilă; vineri, 31 octombrie, ora 19.00 - "Flori, filme, fete sau băieţi", de Mimi Brănescu, regia Radu Popescu; vineri, 31 octombrie, ora 22.00 - "Testosteron", de Andrzej Saramonowicz, regia Zalan Zakarias; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 15.00 - "Dragostea durează trei ani", de Frederic Beigbeder, regia Chris Simion; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 19.00 - "Feisbuc", de Diana Iarca, regia Alexandru Jitea; sâmbătă, 1 noiembrie,ora 22.00 - "Două liniuţe", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; duminică, 2 noiembrie, ora 15.00 - "Masculin/Feminin", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar.

Unteatru: luni, 27 octombrie, ora 22.00 - "Cinci ore cu Mario", de Miguel Delibes, regia Mairana Cămărăşan.

Teatrul de Sufragerie: sâmbătă, 1 noiembrie, ora 20.00 - "Buzunarul cu pâine", de Matei Vişniec, regia Alexandru Bogdan.

Teatrul de Artă: joi, 30 octombrie, ora 20.15 - "Unora le place swingul", de Donna Hoke, regia Claudiu Puşcău; vineri, 31 octombrie, ora 20.15 - "Moartea pentru patrie", de Mihai Ignat, regia Alexandru Maftei.

Teatrul Excelsior: luni, 27 octombrie, ora 10.00 - "Degeţica", adaptare de Aurel Mitran după HC Andersen, regia Aurel Mitran; marţi, 28 octombrie, ora 10.00 - "Războiul bucatelor", de Ioan Gârmacea, după Petre Ispirescu, regia Mihai Manolescu; miercuri, 29 octombrie, ora 10.00 - "Cocoşelul neascultător", de Ion Lucian, regia Ion Lucian şi Victor Radovici; joi, 30 octombrie, ora 10.00 - "Hainele cele noi ale prinţului", după două poveşti de H.C. Andersen, regia Ilinca Stihi; vineri, 31 octombrie, ora 10.00 - "Frumoasa şi Bestia", după Charles Perrault, regia Ion Lucian şi Marius Nină.

Teatrul Ion Creangă, Palatul Naţional al Copiilor - miercuri, 29 octombrie, ora 10.00 - "Amintiri din copilărie", după Ion Creangă, regia Peter Kerek; joi, 30 octombrie, ora 10.00 - "Amintiri din copilărie", după Ion Creangă, regia Peter Kerek; vineri, 31 octombrie, ora 10.00 - "Amintiri din copilărie", după Ion Creangă, regia Peter Kerek.

Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari - luni, 27 octombrie, ora 10.00 - "Prinţesa şi Broscoiul", regia Decebal Marin; marţi, 28 octombrie, ora 10.00 - "Croitoraşul cel viteaz", regia Daniel Stanciu; miercuri, 29 octombrie, ora 10.00 - "Lampa lui Alladin", regia Cristian Pepino; miercuri, 29 octombrie, ora 17.00 - "Candid", regia Cristian Pepino; joi, 30 octombrie, ora 10.00 - "Prinţesa şi Broscoiul", regia Decebal Marin; vineri, 31 octombrie, ora 10.00 - "Croitoraşul cel viteaz", regia Daniel Stanciu; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 10.00 - "Păcală", regia Ioan Brancu; sâmbătă, 1 noiembrie, ora 12.00 - "Păcală", regia Ioan Brancu; duminică, 2 noiembrie, ora 10.00 - "Cei trei purceluşi", regia Mihai Gruia Sandu; duminică, 2 noiembrie, ora 12.00 - "Cei trei purceluşi", regia Mihai Gruia Sandu.

 


Trimite pe WhatsApp

Citește și:

populare
astăzi

1 Informație / Între 2016 și 2019, Dragnea a primit cel puțin 10 milioane de euro, la sacoșă, de la un constructor

2 Cîțu a dat-o cu cracii-n sus pe Firea! Moldoveanca, isterică, anunță „cutremur politic”!

3 Document / Senator PSD, fost ministru în Guvernul Dăncilă, își bătea nevasta cu pumnii în burtă

4 Mărturia terifiantă a fetei obligate să facă sex în trei cu primarul: „Nici nu vreau să îmi mai amintesc ce a …

5 Monica Anisie își cere scuze după vizita din Ialomița: „Este regretabil că, pentru moment, nu am fost atentă l…

recomandări

Te ia DNA: Huja Gheorghe

S-a lansat Milionarul pentru Android! Descarcă din Play Store

Imagini din toată lumea de la eclipsa / superluna de aseară