Oţelul Galaţi - Concordia Chiajna, scor 1-2, în Liga I

Formaţia Oţelul Galaţi a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a II-a a Ligii I, în care de la gazde au fost eliminaţi trei jucători, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Golul gălăţenilor a fost marcat de Tudorie '54. Pentru Concordia a înscris Purece '68, '85.

În minutul 45, de la Oţelul Galaţi a fost eliminat portarul Abraham, pentru un fault la Serediuc. În minutul 87, gălăţenii au rămas cu încă un jucător în minus, Karlik fiind eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben. Ultima eliminare de la Oţelul s-a înregistrat în minutul 90+4, când a primit cartonaşul roşu Cojoc.

1-0: Tudorie a împins în poartă mingea pasată de Murgoci.

1-1: Purece a marcat din lovitură liberă de la 18 metri, fază la care portarul Vlasie a scăpat mingea.

1-2: Acelaşi Purece a stabilit scorul final cu o lovitură de cap.

Oţelul Galaţi: Abraham - Cojoc, Mişelăricu, Sipovici, Murgoci (Ciftci '63) - Karlik, Gheorghe (Marus '46) - Zaharia, Avdici (Vlasie '45), D. Popescu - Tudorie. Antrenor: Michael Weiss.

Concordia: Matache - Reljici, Maftei, Diulgerov, Bucurică - Băjenaru, Timov (Florea '46, Purece '66), Olberdam (Roşu '59), Serediuc - Boldrin, Dina. Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Karlik '40, '87, Murgoci '47, Zaharia '74, Marus '76, Cojoc '81 / Olberdam '40, Băjenaru '63, Purece '89

Cartonaşe roşii: Abraham '45, Karlik '87, Cojoc '90+4

Arbitri: Alexandru Tudor (centru) - Aurel Oniţă, Octavian Şovre (asistenţi) - Cristina Dorcioman (rezervă)

Observatori: Marian Dorobanţu, Cătălin Cursaru

La meci au asistat aproximativ 3.500 de spectatori.

Sursa: mediafax.ro

2 Document secret rusesc obținut de Washington Post

3 Misterioasa navă iraniană care s-a întors ieri, subit, după trei ani, acasă

4 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia