Fotbal - Liga I: Academica Clinceni - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-2

Fotbal - Liga I: Academica Clinceni - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-2

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-o pe Academica Clinceni cu scorul de 2-0 (1-0), vineri, în deplasare, la Giurgiu, în meciul de debut al etapei a 16-a, prima a returului Ligii I de fotbal.

Echipa antrenată de Cristiano Bergodi s-a impus fără probleme, prin golurile marcate de Nicolae Păun (40), Marius Ştefănescu (66). Păun a marcat primul său gol în Liga I.

Aceasta a fost a treia victorie pentru Sepsi OSK, echipă neînvinsă de trei etape, în care are două succese şi un egal.

Sepsi OSK a învins-o pe Academica şi în tur, cu acelaşi scor, 2-0.

Academica a ajuns la 16 meciuri fără victorie, având doar patru egaluri.

FC Academica Clinceni - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-2 (0-1), Stadion ''Marin Anastasovici'' - Giurgiu
Au marcat: Nicolae Păun (40), Marius Ştefănescu (66).
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); arbitri asistenţi: Mihai Marius Marica (Bistriţa), Ferencz Tunyogi (Zalău); arbitru de rezervă: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Constantin Stătescu (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Simona Aruştei)

Sursa foto: Sepsi OSK / facebook.com


populare
astăzi

1 Mutare misterioasă a Ucrainei?

2 De citit...

3 Foarte interesant! / Citind povestea asta realizezi că în cazul Georgescu orice este posibil...

4 Scandalos / Cică nu sunt bani și vor de la noi, dar „aleșii” se plimbă prin cele mai exotice destinații!

5 „Uneori avem prejudecăți că este o țară foarte înapoiată, dar este o țară frumoasă, cu mulți oameni drăguți și locuri foarte frumoase”