Liga 1: Gaz Metan Mediaș - ACS Poli Timișoara 0-2

Echipa ACS Poli Timișoara a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), formația Gaz Metan Mediaș, într-o partidă din cadrul etapei a șaptea a Ligii 1 de fotbal, disputată sâmbătă.

Oaspeții au tranșat soarta meciului încă din prima repriză, când au punctat de două ori într-un interval de șapte minute, prin mijlocașul Gabriel Vașvari, primul gol fiind înscris din acțiune (min.18), iar cel de-al doilea în urma unei lovituri libere (min.25).

Poli și-a păstrat avantajul până la final, deși a rămas în 10 jucători imediat după pauză, Vașvari fiind eliminat pentru cumul de cartonașe galbene (min.47).

În urma acestui succes, bănățenii au acumulat 10 puncte și au urcat provizoriu pe locul 6 în clasament, în timp ce Gaz Metan a rămas pe poziția a 12-a, cu 4 puncte.

CS Gaz Metan Mediaș — ACS Poli Timișoara 0-2 (0-2), Stadion "Gaz Metan" — Mediaș
A marcat: Gabriel Vașvari (18, 25).
Cartonaș roșu: Gabriel Vașvari (47).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe), asistenți: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe) și Sebastian Stoianov (Constanța); rezervă: Denis: Haidiner (Hunedoara).
Observatori: Liviu Ciubotariu (Galați) — FRF, Cristian Vasc (Tg. Lăpuș) — LPF.

AGERPRES (editor: Mihai Dragomir, editor online: Adrian Dădârlat)

3 „Le-am spus atunci, foarte clar: Într-o lună începe războiul”

4 VIDEO Trebuie să vedeți asta! / Cine o avea interesul ca tot ce poate elimina Rusia din Ucraina să fie dat doar cu pipeta?

5 Turcii intră surprinzător pe Autostrada Transilvania, pe tronsonul unde lucrează românii de la UMB!