Programul teatrelor bucureştene în perioada 19 - 25 ianuarie

Programul teatrelor bucureştene în perioada 19 - 25 ianuarie

Programul principalelor instituţii de teatru din Bucureşti în perioada 19 - 25 ianuarie:

Teatrul Naţional "I. L. Caragiale", Sala Atelier: marţi, ora 20:00 - "Nebun din dragoste", regia Claudiu Goga; miercuri, ora 19:30 - "Omul cu mârţoaga", regia Anca Bradu; joi, ora 20:00 - "Cinci femei de tranziţie", regia Rodica Popescu Bitănescu; vineri, ora 20:00 - "Anonimul veneţian"; sâmbătă, ora 19:30 - "Tectonica sentimentelor", regia Nicolae Scarlat;

Sala Pictura: marţi, ora 20:00 - "Omul care a văzut moartea", regia Dan Tudor; miercuri, ora 20:00 - "Omul care a văzut moartea", regia Dan Tudor; joi, ora 20:00 - "Allegro, ma non troppo", regia Răzvan Popa; vineri, ora 20:00 - "Allegro, ma non troppo", regia Răzvan Popa; sâmbătă, ora 20:00 - "Fata din curcubeu", regia Lia Bugnar; duminică, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornişteanu;

Sala Studio: miercuri, ora 19:30 - "Idolul şi Ion Anapoda", regia Ion Cojar; joi, ora 20:00 - "Molto, gran' impressione", regia Dan Tudor; vineri, ora 19:30 - "Revizorul", regia Felix Alexa; sâmbătă, ora 19:30 - "Bârfe, zvonuri şi minciuni", regia Ion Caramitru; duminică, ora 19:30 - "Idolul şi Ion Anapoda", regia Ion Cojar;

Sala Mică: vineri, ora 20:00 - "ActOrchestra", regia Horia Suru; sâmbătă, ora 20:00 - "Piesă pentru frate şi soră", regia Iris Spiridon;

Sala Media: duminică, ora 11:00 - Teatrul Naţional pentru Copii.

Teatrul Nottara, Sala "George Constantin": miercuri, ora 19:00 - "Ultimul Don Juan", regia Petre Bokor; joi, ora 19:30 - "O noapte furtunoasă", regia Alexandru Mâzgăreanu; vineri, ora 19:30 - "Poker Face", regia Adela Biţică; sâmbătă, ora 19:30 - "Zeul măcelului", regia Claudiu Goga; duminică, ora 19:30 - "Matrimoniale", regia Diana Lupescu;

Sala "Horia Lovinescu": vineri, ora 19:00 - "Un pic prea intim", regia Cristi Juncu; sâmbătă, ora 19:00 - "Mult zgomot pentru nimic", regia Diana Lupescu; duminică, ora 19:00 - "Fericirea este în altă parte" de Zoltan Egressy.

Teatrul Odeon, Sala Studio: miercuri, ora 19:30 - "Blifat"; joi, ora 19:30 - "Viza de clown"; vineri, ora 19:30 - "Tipografic majuscul"; sâmbătă, ora 19:30 - "Poveste despre tatăl meu"; duminică, ora 18:00 - "Clasic e Fantastic - Copilăria lui Bach";

Sala Majestic: joi, ora 19:00 - "Gaiţele"; vineri, ora 19:00 - "Titanic Vals"; sâmbătă, ora 19:00 - "În container"; duminică, ora 11:00 - "Aventurile lui Habarnam"; ora 19:00 - "Un Tango Mas".

Teatrul Bulandra, Sala "Liviu Ciulei": marţi, ora 20:00 - "Mecanica inimii", regia Chris Simion; vineri, ora 20:00 - "Contra progresului", regia Bobi Pricop; sâmbătă, ora 18:30 - "O scrisoare pierdută", regia Doru Ana; duminică, ora 20:00 - "Şarpele în iarbă", regia Emil Hoştină;

Sala "Toma Caragiu": marţi, ora 20:00 - "Coada", regia Iarina Demian; miercuri, ora 19:00 - "Omul cel bun din Seciuan", regia Andrei Şerban; joi, ora 20:00 - "Coada", regia Iarina Demian; duminică, ora 19.:00 - "Conversaţie după înmormântare", regia Alexandru Darie.

Teatrul Metropolis: luni, ora 19:00 - "Gaiţele", regia Dan Tudor; joi, ora 19:00 - "Ţarul Ivan îşi schimbă meseria", regia Gelu Colceag; sâmbătă, ora 19:00 - "Visul unei nopţi de vară", regia Victor Ioan Frunză; duminică, 16:00 şi ora 19:00 - "Peretele", regia Lia Bugnar.

Teatrul Excelsior: marţi, ora 10:00 - "Crăiasa zăpezii"; ora 17:00 şi ora 19:00 - "Iglu"; miercuri, ora 10:00 - "Mica sirenă"; joi, ora 18:00 - "Momo sau Strania poveste despre hoţii de timp şi copilul care le-a înapoiat oamenilor timpul furat"; vineri, ora 18:00 - "Kiki şi Bozo"; sâmbătă, ora 11:00 - "Noddy"; ora 17:00 - "Pinguinii melomani"; duminică, ora 11:00 - "Vrăjitorul din Oz".

Teatrul Ţăndărică: luni, ora 10:00 - "Jack şi Vrejul de Fasole"; marţi, ora 10:00 - "Fata babei şi fata moşneagului"; miercuri, ora 10:00 - "Prinţesa şi broscoiul"; joi, ora 10:00 - "Muzicanţii din Bremen"; vineri, ora 10:00 - "Prinţesa şi broscoiul"; sâmbătă, ora 10:00 şi ora 12:00 - "Punguţa cu doi bani"; duminică, ora 10:00 şi ora 12:00 - "Albă ca Zăpada".

Teatrul de Comedie: joi, ora 19:30 - "La vita e bella"; vineri, ora 19:00 - "Urâtul"; sâmbătă, ora 19:00 - "Cea mai puternică"; duminică, ora 19:00 - "Steaua fără nume".

Teatrul de Revistă "C. Tănase": vineri, ora 19:00 - "Piei, drace!"; sâmbătă, ora 19:00 - "Sosesc deseară"; duminică, ora 19:00 - "Vivat revista".

Teatrul Mic: joi, ora 19:00 - "Profesiunea doamnei Warren"; vineri, ora 19:00 - "Băieţii de aur"; sâmbătă, ora 19:00 - "Volpone"; duminică, ora19:00 - "Visul unei nopţi de vară".

Teatrul Foarte Mic: miercuri, ora 19:00 - "39 de trepte"; joi, ora 19:00 - "Zelda"; vineri, ora 19:00 - "Somnoroasa aventură"; sâmbătă, ora 19:00 - "Livada de vişini"; duminică, ora 19:00 - "Numele".

Teatrul În Culise: marţi, ora 20:00 - "Akasă"; miercuri, ora 20:00 - "Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu"; joi, ora 19:00 - "Ca la Iunion"; vineri, ora 19:00 - "Diamante & Narcotice"; duminică, ora 19:00 - "Clinica sinucigaşilor".

Godot-Cafe-Teatru: luni, ora 20:00 - "Te iubesc! Te iubesc?", regia Chris Simion; marţi, ora 20:00 - "Dragostea durează trei ani", regia Chris Simion, miercuri, ora 20:00 - "Carpathian Garden", regia Radu Iacoban; joi, ora 18:45 - "Freak show", de Florin Piersic Jr.; ora 22:00 - "Testosteron", regia Zalán Zakariás.

Godot Sub Scenă: vineri, ora 19:00 - "Sub geana mării", regia Mişa Şerban; sâmbătă, ora 19:00 - "O seară altfel", de Andrei Ciopec; duminică, ora 21:00 - "Disco Love".

Teatrul LUNI: miercuri, ora 20:00 - "Noaptea ursului", regia Magda Catone.

Teatrul ACT: miercuri, ora 19:00 - "Păi... despre ce vorbim noi aici, domnule?"; joi, ora 19:00 - "Păi... despre ce vorbim noi aici, domnule?"; vineri, ora 19:00 - "Păi... despre ce vorbim noi aici, domnule?".

Teatrul de Artă: vineri, ora 21:35 - "Şi veni bărbatul la femeie"; sâmbătă, ora 21:55 - "Şase din 49"; duminică, ora 21:55 - "Un bărbat şi mai multe femei".

UnTeatru: marţi, ora 19:00 - "La ţigănci"; miercuri, ora 19:00 - "La ţigănci"; joi, 21:30 - "Un tramvai numi dorinţă"; sâmbătă, ora 19:00 - "Blackbird".

Opera Comică pentru Copii: marţi, ora 13:00 - "O noapte furtunoasă"; miercuri, ora 11:00 - "O noapte furtunoasă".

Teatrul De Pe Lipscani: marţi, ora 19:00 - "În valea cu parfum de flori şi zumzet de albine..."; miercuri, ora 19:00 - "Femeia care şi-a pierdut jartierele".

Teatrul Masca: vineri, ora 19.00 - "Comedianţii"; sâmbătă, ora 19.00 - "Comedianţii"; duminică, ora 19.00 - "Vicleniile lui Scapino".

Teatrul Elisabeta: miercuri, ora 20:00 - "O noapte cu Edith Piaf"; joi, ora 20:00 - "Ce-ar fi dacă ar fi"; vineri, ora 20:00 - "Suflet Românesc" - one man show Dan Puric; duminică, ora 19:00 - "Încurcătură la nivel înalt!".

Teatrul Mignon: marţi, ora 09:15 - "O.N.A."; joi, ora 19:30 - "Kean"; vineri, ora 19:30 - "Dragonul de Aur".

Teatrul de Sufragerie: sâmbătă, ora 20:00 - "9 grade la Paris".

 

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Lucrurile se complică / Cercetători ai laboratorului din Wuhan recunosc că au fost mușcați în timp ce colectau p…

2 VIDEO Interlopul Alyn Spaniolu Legenda Vie, prins ca prostul în timpul unui live, deși era dat în urmărire

3 Ăsta ajunge la behaura înaintea lui Iliescu / Dezvăluiri despre dovezile DNA în mega-dosarul în care Tăriceanu e…

4 În PNL se aude brișca pe curea / Culisele jocurilor de putere din interiorul principalului partid din coaliția d…

5 Olivia Steer / Bill Gates ne-a infectat cu COVID să câștige bani din vaccin. Are controlul lumii