Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 5 - 11 octombrie

Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 5 - 11 octombrie

Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Pictura: marţi, 6 octombrie, ora 19.30 - "Micul infern", de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu; duminică, 11 octombrie, ora 19.30 - "Micul infern", de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu;

Sala Mică: marţi, 6 octombrie, ora 20.00 - "Distopie. Shakespeare. Remix", regia Catinca Drăgănescu; miercuri, 7 octombrie, ora 20.00 - "Omul care a văzut moartea", de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor;

Sala Studio: miercuri, 7 octombrie, ora 19.30 - "Idolul şi Ion Anapoda", de G.M. Zamfirescu, regia Ion Cojar; joi, 8 octombrie, ora 19.30 - "Dumnezeu se îmbracă de la second-hand", regia Ion Caramitru; duminică, 11 octombrie, ora 19.30 - "Bârfe, zvonuri şi minciuni", de Neil Simon, regia Ion Caramitru;

Sala Mică: miercuri, 7 octombrie, ora 20.00 - "Piesă pentru frate şi soră", de Tennessee Williams, regia Iris Spiridon;

Sala Atelier: miercuri, 7 octombrie, ora 20.00 - "Anonimul veneţian", după "Anonimo veneziano", de Giuseppe Berto, coordonator Ion Caramitru; sâmbătă, 10 octombrie, ora 20.00 - "Anonimul veneţian", după "Anonimo veneziano", de Giuseppe Berto, coordonator Ion Caramitru; joi, 8 octombrie, ora 19.30 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat; vineri, 9 octombrie, ora 20.00 - "Cinci femei de tranziţie", de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu; duminică, 11 octombrie, ora 20.00 - "20 de ani în Siberia", după Aniţa Nandriş-Cudla, regia Sorin Misirianţu;

Sala Mare: vineri, 9 octombrie, ora 19.00 - "Vizita bătrânei doamne", de Friedrich Durrenmatt, regia Alexander Morfov; sâmbătă, 10 octombrie, ora 19.00 - "Vizita bătrânei doamne", de Friedrich Durrenmatt, regia Alexander Morfov;

Sala Media: sâmbătă, 10 octombrie, ora 20.00 - "Carte de vizită", regia Eugen Cristea; duminică, 11 octombrie, ora 11.00 - Teatrul Naţional pentru copii.

Teatrul Odeon, Sala Majestic: miercuri, 7 octombrie, ora 19.00 - "Un tango Mas", direcţia de scenă Alexandru Dabija; joi, 8 octombrie, ora 19.00 - "Family Affairs" de Rosa Liksom, un spectacol de Radu Afrim; vineri, 9 octombrie, ora 19.00 - "Trei generaţii", de Lucia Demetrius, regia Dinu Cernescu; sâmbătă, 10 octombrie, ora 21.00 - "Dezorient Express"; duminică, 11 octombrie, ora 19.00 - "Un Tango Mas", direcţia de scenă Alexandru Dabija;

Sala Studio: joi, 8 octombrie, ora 19.30 - "Ralcugo" (monolog comic tradţional jalonez), interpretare şi explicaţii Diane Kichijitsu; vineri, 9 octombrie, ora 18.30 - "Clasic e fantastic - Copilăria lui Chopin", regia Monica Ciută; sâmbătă, 10 octombrie, ora 19.30 - "Poveste despre tatăl meu", de Radu F. Alexandru, regia Gelu Colceag; duminică, 11 octombrie, ora 18.00 - "Cheia".

Teatrul Nottara, Sala George Constantin: joi, 8 octombrie, ora 21.00 - "Femei de post", de Hanna Azoulay Hasfari, regia Andreea Vulpe; vineri, 9 octombrie, ora 21.00 - "Aprilie, dimineaţa", de Mihai Ispirescu, un spectacol de Diana Lupescu; duminică, 11 octombrie, ora 21.00 - "În trafic", de Alina Nelega;

Horia Lovinescu: sâmbătă, 10 octombrie, ora 18.30 - "Portugalia", de Zoltan Egressy, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză; duminică, 11 octombrie, ora 18.00 - "The History Boys", de Alan Bennett.

Teatrul Mic: joi, 8 octombrie, ora 19.00 - "Top Dogs", de Urs Widmer, regia Theodor-Cristian Popescu; vineri, 9 octombrie, ora 19.00 - "Top Dogs", de Urs Widmer, regia Theodor-Cristian Popescu; sâmbătă, 10 octombrie, ora 19.00 - "Pensiune completă", de Pierre Chesnot, regia Gelu Colceag; duminică, 11 octombrie, ora 19.00 - "Trei gemeni veneţieni", de Antonio Collalto, regia Nona Ciobanu;

Teatrul Foarte Mic: vineri, 9 octombrie, ora 19.00 - "Casa cu pisici"; sâmbătă, 10 octombrie, ora 19.00 - "Zelda", de William Luce, regia Liana Ceterchi; duminică, 11 octombrie, ora 19.00 - "O viaţă în teatru", de David Mamet, regia Ovidiu Niculescu.

Teatrul Bulandra, sala Sala Toma Caragiu: joi, ora 19.00 - "Marmură", de Iosif Brodski, regia Yuri Kordonsky; vineri, ora 19.00- "Marmură", de Iosif Brodski, regia Yuri Kordonsky; sâmbătă, ora 19.00 - "Conversaţie după înmormântare", de Yasmina Reza, regia Alexandru Darie; duminică, ora 19.00 - "Marmură" de Iosif Brodski, regia Yuri Kordonsky.

Teatrul Metropolis: miercuri, ora 19.00 - "Romeo şi Julieta", de W. Shakespeare; joi, ora 19.00 - "N(AUM)", de Gellu Naum; vineri, ora 19.00 - "Peretele", de Lia Bugnar; sâmbătă, ora 16.00 şi ora 19.00 - "Peretele"; duminică, ora 19.00 - "A douăsprezecea noapte", de W. Shakespeare.

Teatrul "Ion Creangă": marţi, ora 18.00 - "Zbor prin poveşti" (Centrul Naţional al Dansului Bucureşti - Sala Stere Popescu, B-dul Mărăşeşti nr. 80-82).

Teatrul Excelsior: luni, ora 10.00 - "Kiki şi Bozo"; duminică, ora 11.00 - "Răţuşca cea urâtă".

Teatrul Ţăndărică: luni, ora 10.00 - "Punguţa cu doi bani"; marţi, ora 10.00 - "Mica sirenă"; miercuri, ora 10.00 - "Jack şi Vrejul de Fasole"; joi, ora 10.00 - "Prinţesa şi Broscoiul"; vineri, ora 10.00 - "Punguţa cu doi bani"; sâmbătă, ora 10.00 şi ora 12.00 - "Ridichea uriaşă"; duminică, ora 10.00 şi ora 12.00 - "Cine eşti tu?".

Teatrul de Comedie: joi, ora 19.00 - "Un cuplu ciudat"; vineri, ora 19.00 - "La Pulce"; sâmbătă, ora 19.00 - "Bani din cer"; duminică, ora 19.00 - "Elling".

Teatrul În Culise: luni, ora 20.00 - "Poveşti despre tine"; marţi, ora 20.00 - "Să nu mă uiţi"; miercuri, ora 20.00 - "Clinica sinucigaşilor"; joi, ora 20.00 - "Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu"; vineri, ora 20.00 - stand-up comedy; sâmbătă, ora 20.00 - "Black Friday love"; duminică, ora 21.00 - "Scrisori către Rita".

Godot-Cafe Teatru: luni, ora 20.00 - "Bărbaţii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus", regia Doina Antohi; marţi, ora 20.00 - "Un cuplu ciudat", de Neil Simon, regia Doina Antohi; miercuri, ora 20.00 - "Copilul problemă", de George F. Walker, regia Doina Antohi; vineri, ora 19.00 - "Freak show" de Florin Piersic Jr.

Godot Sub Scenă: vineri, ora 19.00 - "Sub geana mării", de Mişa Şerban, regia şi coregrafia Mişa Şerban; sâmbătă, ora 19.00 - "XXE-uri", după texte de Alina Neleaga, regia Irina Crăiţă-Mândră; ora 19.00 - "O seară altfel", de Andrei Ciopec.

GreenHours: luni, ora 22.00 - "Copii răi", text Mihaela Michailov, regia Alexandru Mihăescu; marţi, ora 19.00 - "Cabaretul cuvintelor", de Matei Vişniec, regia Alexandru Naghi; joi, ora 19.30 - "G.O.D."; vineri, ora 20.00 - "Aleargă".

Maratonul Teatrului Independent, Teatrul de Artă: luni, ora 19.15 - "Kean"; marţi, ora 22.15 - "Ashes Afar"; miercuri, ora 21.15 - "Provizoriu"; joi, ora 21.15 - "Hess"; vineri, ora 19.15 - "Fă tu primul pas"; ora 21.15 - "Cum am mâncat un câine"; sâmbătă, ora 20.15 - "Şi veni bărbatul la femeie".

Un Teatru: luni, ora 19.00 - "La ţigănci"; marţi, ora 21.00 - "Sfârşit"; sâmbătă, ora 19.00 - "Amalia respiră adânc"; duminică, ora 17.00 - "Caged Birds".

Opera Comică: marţi, ora 11.00 - "Fetiţa cu chibrituri"; miercuri, ora 11.00 - "Fetiţa cu chibrituri"; sâmbătă, ora 11.00 - "Fetiţa cu chibrituri"; duminică, ora 17.00 - "Munchhausen stăpânul minciunilor".

Creart: luni, ora 19.00 - "Comedii cu Gorobete"; vineri, ora 19.00 - "Mon Cabaret Noir"; sâmbătă, ora 19.00 - "Joia păcătoşilor".

Sursa: mediafax.ro

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Uite-o pe „micuță”! / Dianei Șoșoacă încep să-i iasă la iveală rădăcinile de la Secu!

2 VIDEO Bloggerii ruşi au dezasamblat noul Renault Duster şi l-au numit plin de „soluţii ţigăneşti”

3 „Ne vor lua terenuri” / Au luat bani cu împrumut din China! / Disperare în Muntenegru, țara care este pe cale să-ș…

4 O numire care provoacă scârbă / Și se mai miră, jegurile dracului, că-i confundă oamenii cu PSD

5 VIDEO „Ești o incompetentă și o dobitoacă, fă nenorocito!” / Doctorița Andreea Moldovan, agresată de masturbatoa…