Liga I: Pandurii - U Cluj 0-1

Universitatea Cluj a obținut un rezultat important în lupta pentru evitarea retrogradării, câștigând cu 1-0 în deplasare în fața echipei Pandurii Tg. Jiu, luni, în penultimul meci din etapa a 27-a a Ligii I de fotbal. Clujenii au câștigat grație golului înscris de Nuno Viveiros în minutul 70. Pandurii a ratat un penalty, portarul oaspeților, Veselovsky, apărând execuția lui Mihai Roman, în minutul 54.

U Cluj are acum 29 de puncte și a urcat pe locul 12 în clasament, primul deasupra zonei retrogradării. Pandurii, cu 32 de puncte, se menține pe locul 10, însă ar putea fi depășită de Concordia Chiajna, care întâlnește Rapidul în epilogul etapei.

CS Pandurii Tg. Jiu — FC Universitatea Cluj 0-1 (0-0), stadion "Municipal" — Tg. Jiu

A marcat: Nuno Viveiros (70)

Penalty ratat: Mihai Roman (Pandurii, 54)

Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova); arbitri asistenți: Adrian Radu Ghinguleac (București), Gabriel Bârjac (Zalău); arbitru de rezervă: Horia Gabriel Mladinovici (București).

Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) — CCA, Romulus Gabor (Hunedoara) — FRF

3 Da, are 60 de ani și s-a calificat la concursul național de frumusețe Miss Argentina...