Buzău: Conflict între două familii de romi; trei persoane au fost rănite

Buzău: Conflict între două familii de romi; trei persoane au fost rănite

Mai mulți romi au atacat marți seară o familie rivală pe aleea Grădinilor din Buzău, unde trăiește o importantă comunitate de romi, trei persoane fiind rănite în conflict.

Potrivit IPJ Buzău, pe fondul consumului de alcool și a unor discuții anterioare, patru persoane au agresat membrii unei alte familii.

'În urma evenimentului, trei persoane au fost rănite, două au primit îngrijiri la fața locului și o minoră de 13 ani a fost condusă la spital', a precizat sursa citată.

Șase persoane au fost identificate și conduse la audieri la sediul Poliției, a declarat pentru AGERPRES agentul-șef Mihai Drăghiciu, de la Biroul de presă al IPJ Buzău.

AGERPRES/(A,AS-Dorin Ivan, editor: Antonia Niță, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Voi ați văzut ce se întâmplă în Germania?

2 Foarte interesant! / Citind povestea asta realizezi că în cazul Georgescu orice este posibil...

3 Mutare misterioasă a Ucrainei?

4 De citit...

5 Surprinzătoarele declarații ale generalului american Philip Breedlove despre baza Mihail Kogălniceanu!