Carmen Dan: 18 poliţişti, dintre care zece cu funcţii de conducere, cercetaţi în cazul poliţistului pedofil

Carmen Dan: 18 poliţişti, dintre care zece cu funcţii de conducere, cercetaţi în cazul poliţistului pedofil

Un număr de 18 poliţişti, dintre care zece sunt cu funcţii de conducere, sunt cercetaţi în urma raportului efectuat de Corpul de control al ministrului de Interne în cazul poliţistului Eugen Stan, acuzat de agresiune sexuală a unui minor, a anunţat vineri seara ministrul Carmen Dan.

Între poliţiştii cercetaţi disciplinar se află şi adjunctul inspectorului general al Poliţiei Române, Marius Voicu, a precizat ministrul Carmen Dan, într-o emisiune la Antena 3. (continuă) / AGERPRES / (A - autor: Sorin Blada, editor: Marius Frăţilă, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 VIDEO Armand Goșu / Cei care au anulat alegerile din România au făcut jocul Rusiei

2 BREAKING Un ofițer a fost reținut pentru tentativă de viol asupra unui elev de la Școala de Poliție din Câmpina

3 Declarațiile lui Putin din ultimele zile provoacă stupoare. Analist: „Moment de nebunie statală completă”

4 Rusia amenință România și o acuză că împinge lumea spre un nou război mondial. „Indivizi cu conexiuni în KGB și GRU au acționat aici”

5 Gest disperat al unui cabanier / „Plătiți cât vă permiteți. E primul an în care nu am oaspeți de Crăciun”