Fair-play-ul unei CAMPIOANE/Simona Halep: Voi vota săptămâna viitoare/ Cum să câştige România dacă noi nu participăm la vot?

Simona Halep a scris pe pagina sa de Facebook ca a votat duminica si va vota si saptamana viitoare, "dintr-un sentiment de responsabilitate fata de tara mea". Jucatoarea de tenis a precizat ca un meci nu poate fi castigat daca nu te prezinti, comparand situatia cu cea a votului: "Cum sa castige Romania daca noi nu participam la vot?

"Foarte multa lume ma intreaba despre vot. Nu tin partea niciunui politician, dar am votat duminica si voi vota si saptamana viitoare, dintr-un sentiment de responsabilitate fata de tara mea, pe care il simt de fiecare data cand intru pe teren.Cum sa castigi daca nu te prezinti la meci? Cum sa castige Romania daca noi nu participam la vot? Eu zic sa mergem la vot si sa votam dupa cum ne spune constiinta.Sa castige Romania!", a scris Simona Halep


populare
astăzi

1 Primul general român care spune pe bune ce se întâmplă

2 SURSE Lista miniștrilor din Cabinetul Tomac. Cine sunt favoriții pentru portofoliile-cheie în Guvernul propus de Nicușor Dan

3 Țara în care am ajuns să trăim...

4 SURSE S-a aflat formula viitorului Executiv. Cum ar putea arăta Guvernul condus de Eugen Tomac

5 Amănunte care dau fiori despre explozia dronei din Portul Constanța...