Ministrul Sănătăţii: S-a suplimentat cu 25% sporul ambulanţierilor

Ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru, a declarat, sâmbătă, în cadrul unei conferinţe de presă susţinută la Iaşi, că vor fi majorate sporurile salariale ale ambulanţierilor.

"Ambulanţierii aveau un spor de 55%. S-a suplimentat cu 25%", le-a răspuns jurnaliştilor ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru, atunci când a fost întrebat pe această temă.

El a precizat că după această majorare, sporul celor de la Ambulanţă este de 80%. AGERPRES/(A - autor: Daniela Malache, editor: Florin Marin, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 „Vreau să-i audiem public. E neobrăzarea unei industrii” / Reclama Catena care i-a făcut pe membrii CNA să spună

2 VIDEO Da, aceste imagini sunt din Sankt Petersburg și Moscova...

3 Asta e de citit! / Ucrainenii se crucesc când văd ce aberații face Armata SUA în Golful Persic și dau amănunte...

4 Liderul suprem al Iranului aruncă bomba: „Nu noi am atacat Turcia și Omanul. Este o înșelătorie menită să creeze diviziuni”

5 Un articol surprinzător de corect despre situația din Iran...