ULTIMA ORĂ Clotilde Armand, validată primar al Sectorului 1 din București

ULTIMA ORĂ Clotilde Armand, validată primar al Sectorului 1 din București

Tribunalul București a decis marți, printr-o seintință definitivă, să valideze mandatul de primar al lui Clotilde Armand (USR PLUS) la Sectorul 1 din București. Tribunalul a respins apelurile lui Daniel Tudorache (actualul primar PSD) și ale altor cetățeni.

Validarea lui Clotilde Armand ca primar a fost ultima în rândul celor șapte edili din București, din cauza a zeci de contestații depuse de Tudorache, care a pierdut alegerile, și de alți susținători ai acestuia.

Clotilde Armand, actual europarlamentar, a câștigat alegerile cu o diferență de circa o mie de voturi în cel mai mare sector al Bucureștiului.

Minuta sentinței:

Respinge o parte a apelurilor formulate de o serie de apelanti ca lipsite de interes
Respinge apelurile declate de Daniel Tudorache si Tudor Helmut Costea ca nefondate


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?