VIDEO Gorj: Încă un deces în cazul pacienţilor de la Spitalul Târgu Cărbuneşti - o femeie transferată la SJU

Unul dintre pacienţii de la secţia ATI de la Târgu Cărbuneşti, unitate suport COVID-19, transferaţi la Spitalul Judeţean de Urgenţă Gorj, a decedat, în prezent la SJU fiind internaţi 12 bolnavi.

Pacienta care a decedat avea 79 de ani, a precizat purtătorul de cuvânt al SJU, Mihaela Ţicleanu.

''Am avut 13 pacienţi transferaţi la noi, dintre care unul a decedat. Era în stare gravă. Mai avem 12 pacienţi internaţi. (...) Din păcate, de la Cărbuneşti, dată fiind situaţia, au fost aduşi fără acte'', a spus Mihaela Ţicleanu.

Sursa: ISU Gorj


Ceilalţi pacienţi cu COVID transferaţi de la Spitalul din Târgu Cărbuneşti sunt în ATI.

''Unul este mai grav, din ce am înţeles'', a adăugat aceasta.

Transferul pacienţilor a avut loc după ce a apărut o defecţiune la instalaţia de oxigen a Spitalului din Târgu Cărbuneşti. Anterior, au fost înregistrate încă două decese. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor